Японський метод прибрати живіт, використовуючи дихальну гімнастику

Дихальна гімнастика для схуднення

Дізнайтеся, як японці за допомогою дихальної гімнастики позбуваються зайвої ваги на животі в домашніх умовах.

§ Зміст статті:

 1. Принципи дихальної гімнастики
 2. Позитивні ефекти
 3. Японський метод
 4. Інші ефективні дихальні гімнастики

Дихальна гімнастика – це система особливих вдихів і видихів. В ній активно використовується чергування глибокого дихання, затримка видиху, а також дихання зустрічним напрямком живота і грудей. Гімнастика дозволяє зміцнити здоров’я, прочистити легені і одночасно збільшити їх корисний об’єм, прискорити метаболічні процеси і підвищити концентрацію кисню в крові.

Крім цього дихальна гімнастика має здатність прискорювати утилізацію токсичних речовин і спалювати адепозні тканини. На сьогоднішній день існує багато аналогічних методик. Ми розповімо про те, як прибрати жир з живота за допомогою дихання, використовуючи японський метод і розглянемо кілька інших ефективних технік.

Принципи дихальної гімнастики

Принципи дихальної гімнастики

Всі техніки дихання володіють схожими принципами. Якщо вас цікавить японський метод, як прибрати жир з живота за допомогою дихання, то розгляньте нижче принципи, що відносяться до нього:

 1. Перед початком використання будь-якої дихальної гімнастики рекомендується пройти повне медичне обстеження.
 2. Виконувати вправу слід під наглядом фахівця.
 3. Перед початком основної частини заняття проведіть легку розминку.
 4. Якщо з’явилися перші ознаки гіпервентиляції (нудота, запаморочення або «зірочки» в очах) негайно припиняйте тренування і дочекайтеся повного відновлення організму.
 5. Тренування повино проводитися на свіжому повітрі або добре провітреному приміщенні.
 6. Ви повинні бути зосереджені на виконанні вправ і це обов’язкова вимога, що пред’являється японським методом, щоб прибрати жир з живота за допомогою дихання.
 7. Заняття повинні бути регулярними і не варто чекати від них миттєвих результатів.

Ви повинні пам’ятати, що дихальні гімнастики є пасивним способом боротьби з надмірною вагою. Це говорить про те, що перші результати з’являться не раніше, ніж через півтора або навіть три місяці.

Позитивні ефекти дихальної гімнастики

Дихальна гімнастика біля моря

Зараз ми розглянемо основні ефекти дихальних вправ, адже вони не тільки допомагають боротися із зайвою вагою:

 • Підвищується працездатність захисних механізмів організму.
 • Поліпшується функціонування верхніх дихальних шляхів.
 • У кров надходить велика кількість кисню.
 • Підвищується працездатність опорно-рухового апарату.
 • Полегшуються симптоми такого захворювання, як остеохондроз.
 • Відновлюються голосові зв’язки.
 • Прискорюються метаболічні процеси.
 • Проводиться підтяжка живота.
 • Активно утилізуються адепозні тканини, розташовані в абдомінальній області.
 • Поліпшуються контури тіла.

Також вам слід пам’ятати, що всі дихальні вправи володіють деякими протипоказаннями. Це відноситься також і до японського методу, який дозволяє прибрати жир з живота за допомогою дихання. Саме тому вам варто попередньо проконсультуватися з лікарем.

Як швидко прибрати жир з живота диханням: японський метод

Дихальна методика для схуднення

Зараз ми розглянемо один японський метод, який дозволяє прибрати жир з живота за допомогою дихання.

Дихальна гімнастика Міці Ріосуке

Дихальна гімнастика в домашніх умовах

Міке Ріосуке — один з найпопулярніших кіноакторів у Японії. Завдяки створеній їм дихальної гімнастики, Міке досить швидко позбувся зайвої ваги. Основною причиною, яка стала приводом звернути увагу на своє здоров’я, стали тривалі больові відчуття в області попереку.

Ріосуке уважно вивчив давні методики оздоровлення і на їх базі створив власну систему тренінгу. Вже через 14 днів больові відчуття стали не такими сильними, а після кількох місяців регулярних занять зовсім зникли. Однак поліпшення ситуації з попереково-крижовим відділом виявилося не єдиним позитивним ефектом.

Приблизно за шість місяців акторові вдалося позбутися від десяти кіло, а розмір талії зменшився більш ніж на десять сантиметрів. Також цікавим фактом буде те, що при виконанні дихальних вправ Міке не дотримувався дієтичних програм харчування і не тренувався в залі. Відзначимо, що на момент створення дихальної гімнастики Ріосуке було 55 років.

А зараз перейдемо безпосередньо до вправ:

 1. Розпрямте спину, ноги при цьому повинні розташовуватися поруч. Відведіть плечові суглоби злегка назад і тягніться верхівкою голови вгору. З цього положення зробіть крок правою ногою вперед, переносячи вагу тіла на ліву.

2. Протягом 120 секунд дихайте на три рахунки, піднімаючи при цьому руки. Дихати потрібно носом використовуючи для цього живіт. Видих повинен тривати сім секунд і в цей момент слід напружувати всі м’язи тіла. Потім опустіть руки і розслабтеся.

3. Заняття повинні бути регулярними і не забувайте міняти робочу ногу. Очікувати результати слід через два або три місяці.

Гімнастика Фукуцудзи

Гімнастика Фукуцудзи

Другий японський метод, який дозволяє прибрати жир з живота за допомогою дихання, був створений відомим японським лікарем Фукуцудзи. Він в ході досліджень звернув увагу на той факт, що неправильно розташовані кістки тазу збільшують обсяг живота і талії. Створена ним дихальна гімнастика дозволяє повернути тазові кістки в нормальне положення і одночасно поліпшити стан хребетного стовпа.

Система Фукуцудзи включає в себе лише одну вправу, яке повинно виконуватися протягом п’яти хвилин. Також вам для тренування потрібно рівна горизонтальна поверхня, підійде навіть підлога, махровий рушник, а також шнур (жгут).

Вам варто вибирати рушник великого розміру, щоб зробити з нього валик, довжина якого відповідає ширині плечових суглобів. Щоб валик зберігав свою форму протягом всього тренування, перев’яжіть його шнуром. А зараз про техніку виконання гімнастики Фукуцудзи:

 1. Прийміть положення сидячи на землі, випроставшись і поклавши валик ззаду.
 2. Плавно опускайтеся на спину, утримуючи валик так, щоб він знаходився під сідницями в той момент, коли ви приймаєте горизонтальне положення.
 3. Розсуньте ноги на рівень плечових суглобів. При цьому відстань між п’ятами має становити близько двадцяти сантиметрів, а великі пальці ніг стикатися.
 4. Руки повинні бути випрямлені за головою. Розгорніть долоні в напрямку землі, а мізинці з’єднайте.
 5. Контролюйте положення свого тіла, особливу увагу звертаючи на великі пальці і мізинці рук.
 6. Якщо все виконано правильно, залишайтеся в такому положенні хвилин п’ять. Після цього повільно вставайте, намагаючись не навантажувати хребетний стовп.

Це базовий рух і в залежності від поставлених вами цілей ви може його змінити. Також хочеться сказати, що не обов’язково з першого разу знаходитися в потрібному положенні всі п’ять хвилин. Якщо для вас це складно, виконуйте вправу стільки часу, скільки можете. Однак його необхідно поступово збільшувати і довести до п’яти хвилин.

Ось правила тренування за методом Фукуцудзи:

 1. М’язи повинні протягом всей вправи перебувати в тонусній напрузі (напружте їх так, щоб вони тремтіли).
 2. Зосередьтесь на своїх відчуттях і почуттях.
 3. Дихання повинне бути рівним і тягучим.
 4. Для прискорення прогресу рекомендується використовувати дієтичну програму харчування.

Гімнастика Имабари

Гімнастика Имабари

Дана методика дозволяє позбутися від жиру не тільки в абдомінальній області, але і по всьому тілу. Розглянемо базові вправи:

 1. Візьміться руками за краї рушника і підніміть їх на рівень грудної клітини. Починайте розтягувати рушник, і ви в цей момент повинні відчувати, як напружуються м’язи рук і грудей. Зробіть 20 повторів.

2. Вправа нагадує попередню, але руки з рушником необхідно підняти вертикально вгору. Розтягуючи рушник, виконуйте нахили в сторони, але руки при цьому не повинні згинатися.

3. Не змінюючи початкову позицію, заведіть руки за спину. Після цього починайте розтягувати рушник.

4. Утримуючи рушник в руках, опустіть його до шиї, зігнувши при цьому ліктьові суглоби і починайте розтягувати.

5. Прийміть положення лежачи на спині. Зробивши з рушника петлю, закріпіть її на стопі однієї ноги, зігнувши її в колінному суглобі. Потім починайте розпрямляти ногу, відчуваючи при цьому напругу в м’язах стегна.

На виконання всього комплексу вам потрібно затрачати не більше чверті години.

Інші ефективні дихальні гімнастики для схуднення

Дихальна гімнастика для схуднення

Пранаяма

техніка Пранаяма

Цей вид дихальної гімнастики є складовим елементом йоги. В комплекс входить велика кількість вправ, і ми не зможемо розповісти про всі. Найбільш ефективне серед всіх рухів — вправа «вакуум». Для його виконання вам необхідно прийняти положення сидячи, злегка нахиливши корпус вперед і зігнувши ноги. Також можна прийняти позицію «лотос».

Здійсніть кілька дрібних вдихів-видихів. Після цього не вдихаючи нову порцію повітря, втягніть живіт до максимуму, використовуючи м’язи преса. Потримайте позицію до того моменту, поки не з’явиться сильне бажання вдихнути. Після цього розслабтеся і зробіть ще від трьох до п’яти повторів. Щоб уникнути неприємних відчуттів в області живота, вправу слід виконувати на голодний шлунок.

Вправи Стрельникової

методика Стрельникової

Ця гімнастика була розроблена оперною співачкою А. Н. Стрельниковою. Спочатку комплекс призначався для поліпшення роботи голосових зв’язок. Однак потім було виявлено, що гімнастика дозволяє боротися із зайвою вагою. Суть методики полягає у виконанні швидкого вдиху носом.

При цьому важливо стежити, щоб грудна клітка не розширювалася, як це відбувається під час дихання. Виконувані вами рухи повинні бути короткими, а темп — високим. Кількість вдихів має бути кратно цифрі «8», а видихів — «4». Між підходами слід відпочивати від 3 до 5 секунд. За допомогою цієї гімнастики можна прискорити метаболічні процеси, що позитивно впливають на утилізацію жирових тканин.

Бодіфлекс

гімнастика Бодіфлекс

Це відома у всьому світі гімнастика, заснована на правильному диханні. Зробіть глибокий вдих, а потім різкий видих і затримайте дихання секунд на десять. Одночасно з цим слід виконувати простеу фізичну вправу, наприклад, скручування. Повторіть вправу кілька разів. Тривалість заняття складає близько чверть години, і проводити його слід щодня.

Як ми вже відзначали вище, сьогодні існує досить багато різних дихальних систем. З їх допомогою ви зможе не тільки позбутися від жиру, але і зміцнити здоров’я. На виконання цих комплексів не доведеться витрачати багато часу, а виконувати їх можна в будь-якому місці.

Більш детально про японську методику Фукуцудзи, яка допоможе прибрати жир з живота у відео нижче:

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.