Як впливає зайва вага на хребет?

Хребет

Дізнайтеся, наскільки небезпечна зайва вага для хребта і що потрібно робити в першу чергу позбавлятися від жиру чи лікувати спину.

§ Зміст статті:

 1. Тривалий вплив
 2. Як знизити вагу тіла
 3. Комплекс вправ для відновлення працездатності хребта
 4. Зайва вага та проблеми з хребтом: що первинно
 5. Можливі порушення

На тілі людини є певні зони, в яких жирові тканини створюються максимально активно. Якщо для чоловіків це в першу чергу живіт, то у жінок ще стегна і сідниці. Так як ми істоти прямоходящі, то для пересування відхиляємо корпус і тим самим зберігаємо рівновагу. При наявності зайвої ваги доводиться робити це постійно, що призводить до появи викривлення хребетного стовпа.

Всі відділи хребта пов’язані з певним внутрішнім органом, і будь-яке порушення призводить до проблем з їх роботою. Людина ще може не відчувати больових відчуттів в області спини, а орган вже працює неправильно. Це говорить про те, що про вплив ваги на хребет необхідно завжди пам’ятати і прагнути до його усунення.

При деформації постави людині стає комфортно перебувати в неправильному положенні. Найбільш уразливими відділами хребтового стовпа з цієї точки зору необхідно вважати шийний, поперековий, а також грудний. При наявності зайвої ваги хребет відчуває надмірне навантаження, і цей факт не може не позначитися на його стані.

Цілком очевидно, що чим більше вага, тим важче доводиться хребетного стовпа протистояти навантаженні. Відзначимо основні проблеми, пов’язані з негативним впливом зайвої ваги на хребет:

 • змінюється міждисковий простір;
 • утворюються грижі;
 • можливо випадання дисків;
 • затискаються нервові закінчення.

Чим старшою стає людина, тим менш рухливий хребетний стовп. Максимальна негативний вплив зайвої ваги на хребет щодо кожного відділу залежить від різних факторів. Щоб зберігати своє здоров’я протягом більшої частини життя, необхідно слідкувати за масою свого тіла і підтримувати її на нормальному рівні.

Тривалий вплив зайвої ваги на хребет

Графічне зображення дискомфорту в хребті

Деформація хребетного стовпа не може бути діагностована відразу, так як розвивається поступово. Це може статися із-за звички неправильно сидіти або при тривалому знаходженні в одному і тому ж положенні. Проблему ми можемо помітити лише після того, як вона стане очевидною. Поступово активуються процеси регенерації кісткових тканин, що при порушенні постави може стати причиною появи кісткових відростків, викликають сильні больові відчуття.

Практично у кожної людини із зайвою вагою існують різні недуги хребта. Якщо у вас з’явилися аналогічні проблеми, то в їх вирішенні можуть допомогти:

 • фахівці мануальної терапії;
 • остеопати;
 • масажисти.

Однак на початку необхідно подбати про зайву вагу і позбутися від нього, як можна швидше. Тільки в цьому випадку навантаження на хребетний стовп знизитися, і може робити подальші кроки по виправленню загальної ситуації. Спинний мозок з’єднаний з усіма внутрішніми органами особливими нервовими волокнами. Якщо у людини діагностовано ожиріння та викривлений хребетний стовп, то імпульси по нервових клітин не проходять або швидкість їх передачі дуже низька.

В результаті з’являються проблеми з серцевим м’язом, печінкою, нирками і т. д. У більшості повних людей проблеми з плоскостопістю, що призводить до постійної втоми і появи в ногах больових відчуттів. Також слід пам’ятати, що Повні люди вкрай рідко досягають серйозних успіхів в житті, так як їм просто не довіряють. Як їм можна щось доручити відповідальне, якщо вони не здатні розібратися з власним тілом.

Цілком очевидно, що це на практиці далеко не так і повний чоловік цілком може бути хорошим працівником, проте громадська думка невблаганна. Якщо у вас проблеми із зайвою вагою і хребетним стовпом, то при належних зусиллях ви зможе їх вирішити. У той же час ожиріння може бути наслідком серйозної недуги і в такій ситуації все значно складніше. Однак не варто впадати у відчай і перш за все, необхідно взявши себе в руки, приступити до вирішення проблеми.

Як знизити вагу тіла?

Повна жінка б'є ваги

В першу чергу необхідно визначитися з ідеальною для вас масою. В середньому жінка повинна важити близько 60 кіло, а вага чоловічого тіла доходить до 70 кіло. Однак рекомендуємо вам точніше розрахувати ці показники стосовно для себе. Навіть 10 кіло зайвої ваги негативно впливають на здоров’я.

Будь-які вжиті вами способи лікування втрачають свою цінність, якщо перед цим не була усунена причина всіх проблем. Для схуднення необхідно використовувати комплекс заходів, що включають в себе оптимізацію програми харчування і збільшення фізичних навантажень.

Якщо у вас проблема із зайвою вагою незначна, то можна відразу переходити до виконання вправ, що сприяють відновленню хребетного стовпа. Даний комплекс досить простий і може використовуватися навіть людьми, які перенесли операцію на хребетному стовпі. Однак вам необхідно виконувати вправи регулярно і тільки в цьому випадку буде отриманий бажаний результат.

Комплекс вправ для відновлення працездатності хребта

Вправи для відновлення хребта

Одними з кращих вправ для хребта є елементи йоги. Дана практика перевірялася роками, і сумніватися в її ефективності не варто. Асани є унікальними з тієї причини, що виконувати їх можна з різною інтенсивністю. Важливо лише щоб усі ваші рухи були плавними та акуратними. Необхідності у використанні додаткових пристроїв і тренажерів немає.

Необхідно підібрати ефективні вправи для кожного відділу хребетного стовпа. Зупинимося на декількох базових рухах:

1. Прийміть положення лежачи на животі, впираючись у землю долонями. Починайте повільно піднімати голову, плечові суглоби та грудну клітину. Досягнувши межі, затримайтеся в цьому положенні, після чого плавно поверніться в початкову позицію. Дана вправа дозволяє зняти напругу з м’язів і розпрямити хребетний стовп.

2. Виконуючи вправу, необхідно слухати голос свого тіла. Так ви визначите ті положення, в яких необхідно послабити або збільшити напругу. Виконуйте скручування в обидві сторони.

3. Досить ефективним для хребетного суглоба є вправа «Кішечка». Для його виконання прийміть положення на четвереньках і по черзі прогинайтеся і выгибайтесь. Коли ви выгибаете хребетний стовп, намагайтеся стосуватися підборіддям грудної клітини. При русі в протилежному напрямку — закидайте голову.

4. Прийміть положення лежачи на боці, витягнувши одну руку вперед, а другой упирайтеся в землю біля корпусу. Випрямлені ноги необхідно піднімати і при цьому відтягувати шкарпетки. Рух необхідно виконувати в повільному темпі.

5. Підійдіть до стіни впритул і відчуйте кожен хребець. Утримуйте цю позицію деякий час та відійдіть від стінки. У цей момент ви повинні намагатися зберегти положення хребетного стовпа.

Починати необхідно з самих простих вправ. Якщо у вас серйозні проблеми із зайвою вагою, то кожен втрачений кілограм зробить гімнастику більш ефективною, адже амплітуда буде збільшуватися. При цьому ви повинні всіма способами уникати появи больових відчуттів.

Різні види скручувань та розтяжок не повинні викликати дискомфорт. По мірі ваше тренування осанки будуть ставати більш глибокими, і ви в певний момент досягнете максимальної інтенсивності. Головним принципом комплексу є плавність рухів. Розтягуючи м’язи, ви высвобождаете затиснені нервові закінчення.

Починати працювати над хребетним стовпом можна в процесі схуднення. Однак вправи повинні бути простими. Основним їх завданням є активізація кровообігу, зміцнення м’язового корсета та звільнення міжхребцевого простору. Щоб підтримувати свій хребет в хорошому стані, достатньо щодня витрачати близько 20 або максимум 30 хвилин на виконання вправ.

Як ми вже говорили вище, одним із засобів боротьби з зайвою вагою є програма харчування, точніше, її оптимізація. Ні в якому разі не можна виснажувати організм жорсткими дієтами і тим більше голодувати. Ви повинні лише дотримуватися кількох простих правил:

 1. Не їжте щільно перед відходом до сну, так як увечері метаболізм сповільнюється.
 2. Під час трапези варто випити невелику кількість води, щоб розбавити шлунковий сік і тим самим поліпшити процеси травлення.
 3. Розподіліть калорійність вашого раціону так, щоб її більша частина припадала на першу половину дня. Це дозволить вам забезпечити організм необхідною енергією і уникнути появи нових жирових відкладень.
 4. Виключіть з раціону жирну їжу.
 5. Під час трапези варто зосередитися на самому процесі, а не одночасно дивитися телевізор або робити інші справи.

Зайва вага та проблеми з хребтом: що первинне?

Повна і худа дівчина

Відповісти на це питання вкрай складно. У тому, що негативний вплив зайвої ваги на хребет існує, сумнівів немає, і ми з вами вже в цьому переконалися. Однак ожиріння не обов’язково є наслідком порушення харчових звичок. Ця недуга може розвиватися із-за уроджених захворювань. Цей факт обов’язково необхідно враховувати під час занять.

Можна сміливо говорити, що тільки завдяки здоровому способу життя ви зможе отримати бажаний результат. Важливо пам’ятати, що на заняттях дихання повинне бути правильним. Багато людей недооцінюють важливість дихальних гімнастик для підтримки здоров’я. Більш того, багато людей зовсім дихають неправильно і тим самим заважають своєму організму нормально функціонувати.

Вплив зайвої ваги на хребет: можливі порушення

Точка болю в хребті

Давайте на закінчення нашої розмови розглянемо найбільш ймовірні ускладнення, які є наслідком негативного впливу зайвої ваги на хребет:

 1. Ушкодження міжхребцевих дисків — до таких слід зарахувати грижі і зміщення дисків. В цьому випадку відбувається защемлення нервових закінчень, і з’являються сильні больові відчуття.
 2. Порушення рухливості хребетного стовпа — як ми вже говорили, з віком наш хребетний стовп і так втрачає цю здатність. При наявності надлишкової ваги ситуація ускладнюється і ваші рухи стають повільними.
 3. Викривлення — якщо у людини велика вага, то вкрай складно утримувати нормальне положення корпусу. В результаті порушується постава і хребетний стовп викривляється.

Навіть при проблемах із зайвою вагою ви повинні стежити за поставою. Безумовно, це досить складно робити, але намагайтеся. Крім цього слід пам’ятати, що зайва вага негативно впливає на суглобово-зв’язковий апарат. Виходячи з усього сказаного в першу чергу необхідно схуднути.

Як впливає зайва вага на хребет, дивіться у відеосюжеті нижче:

«Автор, редактор» Інна 137 публікації
Мене звуть Інна Мирна. Мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.