Вправи для зняття втоми з очей

Зняття втоми очей

З кожним днем навантаження на наші очі збільшується і, щоб зберегти хороший зір необхідно навчитися регулярно виконувати прості вправи для зняття втоми з очей.

Адже кришталик ока – це один з трьох органів, які не відновлюються. Тому так важливо підтримувати здоров’я своїх очей.

Вправа «пальминг». Найперше, з чого потрібно починати робити вправи для зняття втоми – це «пальминг».

Вправа «пальминг»
Вправа «пальминг»

Виконується воно просто: потріть долоні до тепла і накладіть на очі хрест-навхрест, таким чином, щоб долоні прикривали очі, а пальці рук лежали на області «третього ока». Порухайте долонями таким чином, щоб повністю виключити потрапляння світла на очі. Для цього відкрийте очі під долонями і перевірте, чи не потрапляє світло.

При тому, що долоні щільно прилягають до обличчя, не потрібно тиснути на очні яблука, щоб у вас була можливість легко відкривати очі під долонями. Посидьте таким чином кілька хвилин, до тих пір, поки перед очима перестануть бігати червоні мушки, плавати світлі смужки, і в очах запанувала цілковита темрява. Ця вправа якнайкраще допомагає розслабити очні м’язи і дає відпочинок очам.

Вправа «чарівні точки». Після того, як ви виконали «пальминг», не відкриваючи очей, розімкніть руки і виконайте масаж точок на надбрівних дугах.

Масаж надбрівних дуг
Масаж надбрівних дуг

Синхронно, м’якими рухами пальців натискайте на точки, починаючи від внутрішньої сторони брів, через кожні 5-7 міліметрів до зовнішнього краю, а потім – під очима на точки на окістям від зовнішнього краю брів до перенісся, таким чином ви як би малюєте кола навколо очей. Вправу виконуйте не поспішаючи, і не докладаючи надмірної сили. Поступово за своїми відчуттями ви навчитеся відчувати ці точки. Вправа допомагає поліпшити кровообіг до очних яблук.

Вправа «метелик». Без напруги, часто поморгайте очима, потім закрийте очі, розслабтеся, потім знову поморгайте часто, потім знову розслабтеся. Коли ми уважно дивимося на щось, розглядаємо, особливо перед монітором комп’ютера або екраном телевізора, ми перестаємо моргати, а це призводить до надмірного напруження в очах, пересихання слизової оболонки ока і до втоми очей. Тому виконуйте частіше цю вправу.

Вправа «піжмурки»
Вправа «піжмурки»

Вправа «піжмурки». Прекрасно допомагає навчитися нашим м’язам розслаблятися, сприяє припливу крові до очей. Потрібно просто кілька разів сильно заплющити очі, і відразу розслабитися, знову заплющити очі і розслабитися.

 

 

Вправа «вгору-вниз». Наступне, що ви можете зробити для зняття втоми з очей, цю вправу для тренування косих і поперечних м’язів: плавно піднімайте погляд вгору, уявляючи, що ведете погляд далі, на потилицю, потім повільно опускайте погляд вниз, уявляючи як продовжуєте його до гортані. Голову тримайте нерухомо, вона не повинна рухатися разом з очима.

Вправа «маятник»
Вправа «маятник»

Вправа «маятник». Після того, як дали трохи відпочити очам, подивіться прямо, потім переведіть погляд вліво, представляючи в думках, як ваш погляд триває за ліве вухо, потім повільно переведіть погляд право, уявляючи, як він продовжує рухатися за праве вухо. Рухи робимо плавно, без ривків. Уникайте больових відчуттів і давайте частий відпочинок очам. Для цього досить після кожної вправи часто моргати віями – ця вправа добре допомагає знімати напругу з очей і знімає втому.

 

Вправа «вісімка». Малюйте очима горизонтальну вісімку або знак нескінченності: переведіть погляд в правий верхній кут, опустіть вниз, в правий кут, потім переведіть в лівий верхній кут і опустіть вниз в лівий кут. Потім повторіть цей рух у зворотний бік. Таких повторень можна робити 5-7 разів, потім дайте відпочинок очам, часто моргнувши віями. Потім точно також намалюйте очима вертикальну вісімку. Пам’ятайте: ніякої напруги і больових відчуттів. Голова тримається прямо і нерухомо.

Вправа «циферблат». Тримайте голову нерухомо і уявляйте перед собою величезний циферблат годинника золотистого кольору. Плавно переводіть очі по віртуальним цифрам годин – так легше зробити коло очними яблуками. Дайте відпочинок очам, часто моргнувши, потім повторіть рух в іншу сторону. Голова залишається нерухомою.

Завершуйте цей комплекс вправ для зняття втоми очей той же вправою, що і починали: «пальмінгом». Так само добре під час «пальминга» виконувати всі вправи, описані вище, з закритими очима, так ви ще массажируете кришталик ока.

Виконуючи регулярно ці вправи, ви помітите, що ваші очі не тільки перестали втомлюватися, але і що покращився ваш зір! Якщо ж ви ще відкоригуєте харчування, то ваші очі з кожним днем будуть бачити все краще і краще.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.