Чи варто хвилюватися про відсутність апетиту при вагітності?

Відсутність апетиту при вагітності

У багатьох майбутніх матусь під час вагітності виникають дивні переваги в їжі. Наприклад, поїдати мед разом з салом це цілком нормальне бажання. І таким чином, зростає ризик набрати зайві кілограми, чого бояться жінки перебуваючи в положенні.

Однак трапляються і протилежні випадки, коли немає апетиту під час вагітності. З одного боку, це нормально, але з іншого, коли ви насильно намагаєтеся поїсти, це може виявитися серйозним приводом для занепокоєння. Які причини приводять до відсутністі апетиту при вагітності, і чи варто переживати в цій ситуації?

Причини поганого апетиту у вагітних

Жіночий організм при вагітності настільки непередбачуваний, що буває як підвищений апетит, так і його повна відсутність. Причини найрізноманітніші, серед яких найбільш поширені:

 • токсикоз головна причина відсутності апетиту. Природно який може бути апетит, якщо кожен з’їдений шматок їжі тут же проситься назад. Але зростаючому малюку необхідні поживні речовини для подальшого розвитку, тому намагайтеся приймати рідку їжу супи, каші з молоком, натуральні соки. З таким харчуванням вашому організму буде простіше перетравлювати і утримувати їжу;
 • недолік вітаміну В9 (фолієвої кислоти). Для правильного формування плоду джерело цього вітаміну необхідно вживати щодня печені або свіжі яблука, гречану кашу. Також вітамін В9 можна приймати в таблетках, призначених виключно доктором;
 • гра гормонів. За відсутність апетиту при вагітності у відповіді високий рівень прогестерону;
 • стреси. Втрата апетиту під час нервового збудження відбувається не тільки у вагітних жінок, а й у звичайних людей;
 • запори. У більшості випадків це відбувається в другому триместрі, коли матка тисне на кишечник, і як наслідок погане травлення і апетит;
 • хронічні хвороби, які загострюються при вагітності розлади кишечника, захворювання печінки і нирок.

Як пробудити бажання поїсти

Кожна майбутня матуся повинна пам’ятати, що здоров’я і розвиток ембріона на 80% залежить від збалансованого харчування. Якщо у вас немає апетиту під час вагітності, важливо пробудити в собі бажання поїсти.

Не забувайте, що підвищений апетит при вагітності або його відсутність тимчасове явище, якщо причиною цього не є які-небудь захворювання. Тому існує кілька рекомендацій для пробудження апетиту. До них відносять:

 • тривалі прогулянки і заняття спортом для вагітних йога, басейн;
 • покупки нових яскравих речей;
 • регулярне спілкування з друзями або майбутніми матусями. Такий метод спонукає вас їсти «за компанію;
 • прийом їжі за часом сприяє виробленню режиму;
 • вживання трав’яних настоїв і пивних дріжджів;
 • самостійні походи в магазин за продуктами. Знаходження серед апетитних запахів завжди збуджує апетит;
 • випікання домашніх булочок з корицею, імбиром, кмином. Ці прянощі стимулюють слиновиділення;
 • прийом спеціального комплексу вітамінів для вагітних.

При відсутності апетиту, обов’язково повідомте про це свого лікаря. Серйозним приводом для занепокоєння може послужити ненормальна втрата у вазі. Вам знадобиться пройти УЗД, здати аналіз крові, сечі і дотримуватися рекомендацій фахівця.

Завжди кажіть собі, що під вашим серцем росте нове життя, яке потребує вітамінів і корисних речовин. Намагайтеся їсти зелень, овочі, фрукти і продукти, що містять протеїн. Якщо ви почнете збалансовано і правильно харчуватися, вживати необхідну кількість рідини, найближчим часом апетит знову до вас повернеться і нормалізується.

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.