
Дорогі читачі, сьогодні у нас розмова про наше друге за значимістю після серця органі – печінка. Її завдання очищати нашу кров від шкідливих і небезпечних речовин. Як і будь-який фільтр, печінка засоряється, тому нашим завданням є її регулярне очищення, застосовуючи добре підібрані чаї і трави для печінки.
Забруднення, зашлакованості печінки – перш за все, формування каменів, які формуються в жовчному міхурі. Чим гірше функціонує наша печінка, тим гірше ми себе відчуваємо. Пригнічується імунітет, починаються проблеми з опорно-руховим апаратом, погіршується зовнішній вигляд, з’являються депресії, безсоння. Що ж здатне допомогти нашій печінки.
Властивості омолодження організму знайдено досить багато, проте не варто фанатично кидатися на все підряд, можна почати з простих методик, наприклад, чаїв з лікарських трав для печінки, адже наше тіло дуже чутливо і не завжди позитивно сприймає втручання в свою роботу. Особливо це стосується застосування синтетики.
Трави для лікування печінки збільшують кількість жовчі, жовч покращує розщеплення жирів, посилюється перистальтика кишечника, що в результаті дає більш ефективне звільнення клітин організму від шлаків.
Лікування печінки травами, найкращі засоби
Кожна трава, про яку ви прочитаєте нижче, принесе користь не тільки печінці, підшлунковій залозі і жовчному міхурі, а й кишковому тракту, та й всьому організму.
Кожний з цих трав в своїх майбутніх статтях я приділю особливу увагу, розписавши в подробицях всі достоїнства і недоліки кожної трави. Ну, а поки коротко опишу, які трави допомагають печінки відновлюватися і краще працювати:
Молочний чортополох (вам, можливо, більш відоме інша назва цієї трави – розторопша) – прекрасно зміцнює стінки клітин печінки. Його застосовують для лікування жовчнокам’яної хвороби, цирозу, а також гепатитів. Ефективно виводить токсини і солі з клітин.
Реп’ях (репешок) – допомагає в лікуванні тим, у кого в діагнозі цироз, жовчнокам’яна хвороба або гепатит. Допомагає зняти запальні процеси.
Звіробій є джерелом іманін – природного антибіотика. Завдання даної речовини регулювати функціонування печінки, жовчного міхура і проток.
Корінь кульбаби сприяє очищенню печінки при інтоксикації, бере участь у виведенні отрут, токсинів, заспокоює і допомагає клітинам швидше відновитися.
Чебрець – це лікарська рослина містить корисні і потрібні для печінки гіркоти і дубильні речовини. Відомі також антисептичні властивості чебрецю.
Деревій покращує обмінні процеси, вона часто застосовується в лікуванні запальних процесів в жовчному міхурі, при проблемах, пов’язаних з підшлунковою залозою і печінкою.
М’ята – ця трава завдяки своїй болезаспокійливій і антибактеріальній дії використовується для лікування холециститу – покращує відтік жовчі.
Пижмо – якщо у вас погано виділяється жовч, приділіть увагу цій траві, вона знімає спазми гладкої мускулатури.
Рецепти чаїв з лікарських трав для відновлення печінки
Якщо у вас жовчокам’яна хвороба, втім і як профілактика проблем печінки, спробуйте попити такі чаї:
- Візьміть корінь ревеню (2ст з верхом), кошики безсмертника (3ст.л.) і деревій (5ст.л.), все перемішайте, зачерпніть 1ст.л. цієї суміші і дайте настоятися в 250мл гарячої води. Щовечора випивайте 250мл цього чаю.
- 1ч.л. перстача, стільки ж пижма і чистотілу перемішайте з 0,5ч.л. квіток волошки, додайте 500мл окропу, коли чай охолоне, приймайте його по 100г чотири рази в день.
- Про користь шипшини відомо всім, в ньому маса вітамінів: Е, А, С, К, РР, вітаміни групи В, мінерали: магній, кальцій, мідь. З давніх-давен відомі корисні властивості шипшини, як очищає жовчні канали.
- Ще один рецепт корисного чаю для печінки, який можна пити, якщо у вас камені в нирках або панкреатит в хронічній формі: гарненько подрібніть коріння коричневой шипшини, візьміть 2 ложки сировини, яке вийде в кінці, залийте 250 мл води і проваріть хвилин 15. Потім відвар остудіть, процідіть і додайте воду так, щоб обсяг був як початковий. Чай випивається по 250мл тричі на день.
- Часто для печінки в хід йде імбир. Для її очищення виготовляється такий настій: корінь імбиру подрібнюється, береться його 20 грам і заливається гарячою водою 200мл, хвилин десять настоюється, потім додається сік лимона і мед (1ч.л.). Чай п’ється вранці за чверть години перед їжею по схемі:
– в перший день випивається 10 крапель відвару, потім щодня додавайте по 2 краплі так, щоб за 2 тижні дозування довести до 40 крапель;
– в дозуванні 40 крапель засіб вживається ще 15 днів, після чого кількість крапель починаємо зменшувати в зворотному порядку: по дві краплі щодня, щоб довести до початкових 10 крапель;
– зробити перерву на 14 днів, а потім повторіть курс в такій же послідовності.
Якщо регулярно в вашому раціоні буде молоко і кисломолочні продукти, це благотворно діє на організм при хворобах жовчного міхура і печінки в хронічній формі. Причому, акцент краще зробити на продукти зі зниженим вмістом жиру.
Якщо ви хочете очистити організм від жовчних каменів, є рекомендація: випивати суміш соку лимона з оливковою олією (інгредієнти беруться в однакових пропорціях – по 3 ложки того і іншого), після того, як суміш буде випита, потрібно випити ще кисле молоко 0,5 склянки. Така процедура проробляється перед сном, раз в два дні.
Також відмінно при самих різних хворобах печінки додавати в свій раціон свіжовичавлені соки з овочів і фруктів: апельсиновий, морквяний, лимонний, сік помідорів або редьки. Дані соки допомагають активізувати роботу жовчних проток і підживлюють печінкову тканину мінералами і вітамінами.
При діагнозі холецистит, вам допоможе в лікуванні приготовані відвари з трав: чистотіл, кукурудзяні рильця, звіробій, ромашка, коріння кульбаби, квітки календули і безсмертника, золототисячник. Вживайте відвар до їжі за 30 хвилин по 100 грамів тричі на день.
Якщо вам діагностували гепатит, вам можуть допомогти для лікування такі трави: візьміть в однакових пропорціях кілька звіробою, плоди шипшини, квітки пижма, деревію, оману, ромашки, шавлії, кореня лопуха, череди, горця пташиного, залийте все окропом і нехай настоюється протягом декількох годин. У теплому вигляді двічі в день (вранці після пробудження і ввечері за хвилин 20 до сну) по 80г пийте настій протягом місяця. Ця процедура проробляється не частіше разу на півроку.
При каменях в жовчному міхурі допомагають настої з корою крушини, деревієм, листами м’яти, фенхель, безсмертник (квітки) і гіркий полин. Також можна спробувати цей збір: коріандр (плоди), безсмертник (листя) і вахта. Все це вживається перед їжею по 100 грамів тричі на день.
Навіть при цирозах печінки користь трав неоціненна: місяць тричі на день пийте по 100г настою з кропиви дводомної (1ст.л.) і 250 мл води.
В якості очищувального, що відновлює властивості для печінки скористайтеся березовими бруньками: беремо їх в кількості 1ст.л., змішуємо з половиною склянки вівсяних зерен, поміщаємо суміш в термос і заливаємо окропом (500мл). Процідіть отриманий настій і випивайте по склянці на сон грядущий і з ранку на порожній шлунок. Як настій випиваєте, нічого не їжте дві години. Щодня настій повинен бути свіжий, лікування цією сумішшю проводиться три дні поспіль, не більше.
Бережіть себе і будьте здорові!