Точковий масаж або голковколювання

Точковий масаж

Китайці сприймають людський організм як фізичне і духовне тіло. І особливу увагу азіатські цілителі приділяють біологічно активним точкам на тілі людини. А вміло зроблений точковий масаж здатний позбавити від безлічі недуг.

§ Зміст статті:

 1. Точковий масаж легким натисканням пальців
 2. Чи варто вірити голкам для голковколювання
 3. На якому меридіані у вас болить
 4. Точковий масаж голови
 5. Точковий масаж ніг
 6. Протипоказання точкового масажу

Якщо у вас болить спина, вас з радістю запросять прилягти на голочки: лягайте і насолоджуйтеся! Ах, голочки не хочете? Тоді ми з радістю масажуємо вам … область великого пальця на ступні. А ще ми знаємо секретну точку на голові, яка позбавить вас від тривоги, депресії, безсоння і навіть сильної мігрені. Приблизно з таким ви можете зіткнутися, відвідавши салон або масажний кабінет.

Точковий масаж: легким натисканням пальців …

Не варто плутати акупунктуру з акупресурою. Перше – це голковколювання, а друге – це точковий масаж, який виконується легким натисканням пальців на біологічно активні ділянки тіла. Для тих, кому бурхлива фантазія малює страшні «муки» від золотих голок, варто спробувати саме точковий масаж. В Японії цю методику називають шиацу. Причому, Міністерство охорони здоров’я та добробуту Японії позиціонує шиацу як ліцензійної медичної терапії. Може, ще й тому японців у всьому світі вважають однією з найбільш довго живучою нацією? ..

Лікар, який вправно володіє точковим масажем, сприймають мало не на вагу золота. Тому що звичайне на перший погляд натискання пальцями на правильні точки позбавляє від багатьох збоїв в роботі органів і різноманітних недуг.

Такий масаж не тільки втихомирює біль, але і скорочує тривалість самої хвороби, а також усуває наслідки неврозів.

Цікаво ще й те, що точковий масаж ви можете і самі освоїти, допомагаючи самим собі при необхідності.

У наш час існує так багато проблем, пов’язаних з порушенням нервової системи. Такий ось масаж допоможе позбутися і від хвороб, що виникли внаслідок таких порушень.
Натискання пальцем не заподіює біль, як від уколу голкою, не провокує кровотеч і не дозволяє інфекції потрапити в організм.

Медицина голковколювання

Чи варто вірити голкам для голковколювання?

До голковколювання ставлення у нас до сих пір неоднозначне. Хтось свято вірить в його цілющу силу, а комусь це здається звичайним шарлатанством. У китайській медицині голковколювання – це не просто вплив на органи людини, це давня філософська система. Базується вона на категоріях біоенергетики.

Прихильники голковколювання вірять: для того, щоб вилікувати захворювання, необхідно виправити біоенергетичний дисбаланс у всьому організмі або в певному органі. Для цієї мети в потрібні зони під шкіру вставляють дуже тонкі голки.

Всесвітня організація охорони здоров’я, наприклад, визнала голковколювання як ефективний метод для лікування деяких хвороб. У той же час вона попереджає про шкоду, яку можна заподіяти організму, якщо за голки візьметься шарлатан. Тому до вибору «голкових справ майстри» необхідно поставитися з особливою обережністю.

Не зважаючи на скептичне ставлення лікарів традиційної медицини на цей метод лікування, багато хто з них підтверджують, що вплив на певні точки здатне знижувати больові відчуття, усувати симптоми нудоти та запаморочення.

Саме тому найчастіше голковколювання використовують для лікування різних больових синдромів: артритів, менструальних болів, зубний і головний біль, радикуліту.
Існують навіть розробки вчених, які підтверджують позитивний вплив акупунктури в процесі лікування наркотичної та алкогольної залежностей, деяких форм депресій, а також психозів.

На якому меридіані у вас болить?

Точковий масаж

Повернемося ж до точкового масажу. Біологічно активні точки організму розташовані на чотирнадцяти меридіанах. Саме ці меридіани й керують потоком життєвої енергії. Залежно від захворювання, точки на відповідних меридіанах сигналізують про «збої в системі». Значить, це місце і треба масажувати.

Однак визначити, куди потрібно натискати й власне, з якою силою це потрібно робити, може тільки фахівець шиацу. Таких точок описано приблизно 700, однак найбільш часто використовують близько 150. За кожну недугу відповідає своя точка.

Точковий масаж голови

Що можна масажувати? Згідно шиацу, найбільш біологічно активні точки організму розташовані на голові, кистях рук і на стопах.

Точковий масаж голови

Такий масаж діє на психологічному і фізичному рівнях. На голові, шиї та обличчі розташовані енергетичні канали, точки, впливаючи на які, можна поліпшити кровообіг, збільшити доставку кисню і корисних речовин до шкіри голови.

Всього лише 30 хв. масажу голови надає дію на організм подібно цілої ночі сну. Приходить відчуття припливу життєвих сил, розслаблення і легкості у всьому тілі.

Точковий масаж голови позбавляє від безсоння, знімає стрес і тривогу, ефективний він і при розумовому перенапруженні. А ще він допомагає при неспокійному стані, запамороченні, депресії, мігрені, знімає біль в шиї, стимулює ріст волосся і покращує мозковий кровообіг.

Точковий масаж ніг

Точковий масаж ніг

Те, що на стопах ніг розташовано безліч біологічно активних точок, вам скаже будь-який лікар, не тільки японський або китайський. Хто хоча б раз був у хірурга, пам’ятає загальні рекомендації: ходити босими ногами по камінцях на пляжі або по траві влітку на дачі. Навіть можна насипати на підлозі всі олівці та ручки, які є в будинку, і гарненько потоптатися по ним – і то корисно.

Що вже говорити, якщо за ваші стопи візьметься фахівець точкового масажу! Такий масаж дає потужний розслабляючий ефект, знімає втому, покращує сон, активізує імунну систему і впливає на весь організм в цілому.

До того ж натисканням на правильні точки можна побічно впливати й на будь-який внутрішній орган.

фото-5

При проведенні точкового масажу надзвичайно важливо бути впевненим у правильності визначення місця розташування потрібних точок – це буде запорукою цілющого ефекту. Якщо ж впливати на неправильно певні точки, нехай навіть десь по сусідству з потрібними, це швидше нашкодить, ніж принесе користь.

До того ж значення має тактика проведення масажу. У більшості випадків сеанс точкового масажу не варто робити більше, ніж десять хвилин. Досить натискати на потрібні точки по кілька секунд, щоб отримати лікувальний ефект.

Якщо масажуються зони стоп, подібний вплив можна застосовувати три-чотири рази на день, якщо є головний або гострий зубний біль, масаж потрібно проробляти одну-дві хвилини.
Коли вам проводять точковий масаж, ви не повинні відчувати будь-які дискомфортні, а тим більше больові відчуття. При появі таких симптомів, як:

 • пітливість,
 • часте серцебиття,
 • вас починає нудити
 • або кидає в жар,
 • масаж повинен бути припинений

Протипоказання точкового масажу

При таких проблемах і порушеннях в організмі точковий вплив на зони тіла необхідно виключити:

 • виразка шлунка і 12-ти палої кишки,
 • захворювання в гострій формі, які супроводжуються високою температурою,
 • варикозне захворювання вен,
 • туберкульоз в активній формі,
 • хвороби крові,
 • інфаркт і інсульт,
 • серцева недостатність і серйозні проблеми з серцевим ритмом,
 • вагітність,
 • будь-яке пухлинне захворювання, як злоякісне, так і доброякісне,
 • розлад психіки,
 • інші глибокі ураження внутрішніх органів,
 • запалення суглобів.

Точковий масаж не можна проводити на порожній шлунок, після вживання спиртного, під час менструації та в період різких перепадів атмосферного тиску.

Людям в літньому віці й дітям до одного року точковий масаж не проводять.
Поки ви приймаєте повний курс масажу, вам потрібно буде виключити міцний чай, каву, алкогольні напої, а також солону і гостру їжу. Не варто приймати ванни, замініть їх теплим душем, прийнятий нетривалий час.

Після кожного сеансу масажу рекомендується кілька хвилин полежати спокійно в розслабленому стані.

Перш ніж ви почнете приймати курс точкового масажу, порадьтеся зі своїм лікарем, щоб не нашкодити собі.

Найбільш доцільно використовувати точковий масаж для профілактики, щоб знімати втому, тривожність і наслідки надмірного стресу. Початкові симптоми гіпертонії, невроз серця або нейроциркуляторна дистонія – такі проблеми можна з успіхом лікувати за допомогою вмілого впливу на біологічно активні точки.

Завжди потрібно пам’ятати, що точковий масаж – не панацея, він повинен використовуватися в якості допоміжного, що доповнює до основного курсу лікування. При поновленні симптомів, які раніше вдалося полегшити точковим масажем, краще звернутися до лікаря і встановити їх причину. Лікування тоді піде набагато ефективніше.

Рекомендую вам подивитися відео, яке показує, як визначити біологічно активні точки на тілі і як завдяки впливу на них позбутися багатьох проблем зі своїм здоров’ям і самопочуттям:

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.