Симптоми міжхребцевої грижі

Симптоми міжхребцевої грижі

Чи знаєте ви, що наш хребет здатний витримувати навантаження в 400 кілограмів? А коли ми на витягнутих руках піднімаємо тяжкості, навантаження вже в двадцять разів більше! І поперековий відділ бере більше половини навантаження на себе. Тому саме на цей відділ хребетного стовпа найчастіше припадають випадки утворення міжхребцевої грижі, в шийному відділі та грудному грижі утворюються рідше.

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, які бувають симптоми міжхребцевої грижі, а також обговоримо правила, як з нею жити: сидячи і стоячи, лежачи та встаючи з ліжка …

Міжхребцеві грижі: причини

Надмірний внутрішньодисковий тиск призводить до появи гриж. Спочатку в диску починають утворюватися мікротріщини, через деякий час відбувається розрив фіброзного кільця і ​​з нього випливає пульпізне ядро. Корінці спинного мозку або його стовбур стискаються – таким чином формуються грижі (випинання) міжхребцевого диска. Щоб було зрозуміліше, подивіться картинку:

Симптоми міжхребцевої грижі

Або відео:

 

Що провокує підвищення внутрішньодискового тиску?

 • Сильний удар в спину або падіння можуть з’явитися причинами міжхребцевої грижі.
 • Регулярне підняття важких предметів на тлі остеохондрозу хребта.
 • Викривлення хребта.
 • Зайва вага.
 • Різкі повороти тіла.

Симптоми міжхребцевої грижі: поперековий відділ

Міжхребцева грижа поперекового відділу проявляється у вигляді больових відчуттів в поперековій ділянці, це тупі, непостійні болі, які ще також називають люмбаго. Посилювати біль можуть кашель і чхання, біг, сидіння та стояння довгий час, хоча біль може носити тимчасовий характер. Ця «незначність» проблеми відбувається при захворюванні на початковій стадії, коли грижа ще невелика, вона ще не виступила в канал спинного мозку.

Однак при збільшенні грижі поперекового відділу або її різкому прориві, біль значно посилюється, стає стріляє і починає віддаватися в нозі, стегні або в сідниці. Ці болі вже називають радикулітом. До них призводять підняття важких предметів або різка зміна положення тіла.

В ногах може з’явитися оніміння (стискаються корінці спинного мозку), поколювання або характерна слабкість.

Сильні болі, викликаючи напругу в м’язах, не дозволяють людині повністю випрямитися, змінюється постава, тому до діагнозу грижа поперекового відділу через 6-12 місяців може додатися сколіоз або кіфоз.

Деякі навіть помічають інші симптоми при цьому захворюванні:запори або діарею, нетримання або, навпаки, затримка сечі, аж до імпотенції …

Симптоми міжхребцевої грижі: шийний відділ

Затискається шийний нерв, приводячи до несподіваних болів в руці, що пронизує, уздовж всієї руки: від кисті до плеча. Оніміння та поколювання – також часті супутники міжхребцевої грижі шийного відділу.

Дивлячись в якому місці цього відділу грижа локалізована, можливі і такі симптоми:

 • біль в плечовій області,
 • слабкість в м’язах зап’ястя і біцепсів,
 • оніміння, біль і поколювання в великому пальці руки, в середньому пальці, мізинці,
 • слабшають розгинальні м’язи пальців,
 • відчуття слабкості при спробі стиснути руки.

Міжхребцева грижа, симптоми які я описала – це загальні прояви грижі шийного відділу. У будь-якому випадку, ваша задача утвердитися в своїх припущеннях, поспілкувавшись з фахівцем, не намагайтеся займатися самолікуванням, грижа – це серйозно.

Симптоми міжхребцевої грижі: грудний відділ

У даній ситуації біль локалізується в верхній частині спини, кашель та чхання її підсилюють. Міжхребцева грижа грудного відділу – не єдина причина, яка викликала біль. Потрібно визначитися, не проблеми чи з легенями, нирками, кишечником або печінкою спровокували її? До того ж є інші хвороби хребта, які могли викликати біль: інфекційні захворювання, пухлина, травми через остеопорозу, проблеми з обмінними процесами, порушення кровопостачання.

Грижа грудного відділу може викликати проблеми з ходьбою та координацією рухів, слабкість в ногах, розбалансування в роботі шлунково-кишкового тракту або сечового міхура.

сильна біль за грудною кліткою і / або вчеревної порожнини, Оніміння, аж до паралічу ніг – це все симптоми міжхребцевої грижі грудного відділу.

У кого високий ризик формування міжхребцевої грижі?

Так як основною причиною появи грижі є остеохондроз (її навіть можна назвати ускладненням остеохондрозу), якщо у вас є до нього схильність, цілком ймовірно, що через деякий час це призведе до грижі.

Крім того,

 • якщо ви проводите перед комп’ютером більше 4-х годин в день,
 • або за кермом сидите більше 2-х годин в день,
 • або щодня піднімаєте тяжкості,

ваш ризик дуже і дуже великий!

Щоб не панікувати завчасно, вивчивши всі ці симптоми, спробуйте провести таку функцію самодіагностики:

 1. Ви недавно перенесли травму спини?
 2. У вас температура вище норми?
 3. У вас болі і ви ще юнак або дитина?
 4. Біль у спині пронизує як електричний струм?
 5. Біль не пов’язана з рухом?
 6. Біль у спині віддає в живіт, пряму кишку, промежину, піхву, в будь-яку одну або в обидві ноги?
 7. Болі в спині, плюс, до всього іншого, з’явилися збої менструального циклу?
 8. Біль у спині після їжі, при відвідуванні туалету, під час статевих зносин?
 9. Слабкість в ногах, яка збільшується при ходьбі?
 10. Біль сильніше, коли ви лежите і слабшає, коли ви стоїте?
 11. Біль наростає, що не припиняючись, вже тиждень і більше?

Якщо на більшість питань ви відповідаєте ствердно, вам необхідно терміново звернутися до невропатолога або нейрохірурга (краще до декількох фахівців, є ще і вертебрологи, і ортопеди) та зробити МРТ.

Як жити, якщо у вас виявили міжхребцеву грижу?

Перше, що потрібно зробити, це не ставити на собі «хрест». Проблема з грижами – досить часта, а тому є її рішення. Якщо знаєте причину появи своєї грижі, ви вже на середині шляху до її усунення. Для відновлення здоров’я хребта потрібно попрацювати, і в ваших силах це зробити.

 

Якщо ви знаєте, що в формуванні грижі винна надмірна вага, позбудьтеся від неї. Навіщо тягати на собі ціле відро, а то і більше баласту?

Не робіть різкі повороти тулубом, поменше піднімайте і переносьте тяжкості, забудьте про тривалі сидіння за комп’ютером або кермом автомобіля, робіть перерви, розминайтеся, якщо у вас робота стояча, знайдіть час на те, щоб присісти, підніміть ноги, пройдіться.

Зміцнюйте м’язи спини, живота, ніг, займайтеся плаванням, сидіть на кулі. Багатьом рекомендують при тривалих навантаженнях на пару годин одягати корсет. Але не варто в ньому ходити постійно, інакше м’язи зовсім атрофуються.

Слідкуйте за тим, щоб не переохолоджуватися.

Вправи при міжхребцевих грижах ви повинні підбирати індивідуально зі своїм фахівцем. Коли м’язи трохи зміцніють, і ви будете відчувати своє тіло, можете самі підбирати сподобавшийся вам комплекс, орієнтуючись на свої больові відчуття (тобто, до того моменту, як біль виникне). Вправи робляться плавно (ривки неприпустимі) та регулярно, кожен день.

 

Перший час, звичайно, буде непросто: біль, страх, та й лінь-матінка. Але якщо ви хочете жити повноцінним життям, вправи при грижах хребта повинні стати частиною вашого життя, як потреба дихати. Ви будете почувати себе неймовірно гнучкими, суглоби стануть набагато більш рухливими, болі відступлять, і ваші перемоги будуть приносити вам задоволення. В період загострення хвороби дотримуйтесь спокій. Весь інший час виконуйте вправи.

Вправи покращують циркуляцію і надходження крові та поживних речовин, тому важливо стежити і за тим, що ви відправляєте в свій рот щодня. Чи не погіршують продукти з вашого раціону вашу проблему з міжхребцевою грижею?

Встаючи з ліжка, згадуйте, як поводяться тварини після сну. Вони не «підриваються» на ліжку, різко скочивши і прагнучи швидше почати новий день. Ні, вони солодко потягуються, вигинаючи спинку. Ось те ж саме потрібно робити і вам.

При вставанні з ліжка, перекиньтеся на бік, якщо, наприклад, лежали на спині, Спустіть ноги вниз, сядьте на край ліжка і плавно встаньте. Лягайте, виконуючи все в зворотній послідовності.

Ще кілька правил, як корисно звертатися зі своїм хребтом, ви можете подивитися на цих фото:

Симптоми міжхребцевої грижі

Симптоми міжхребцевої грижі

Симптоми міжхребцевої грижі

 

Будьте здорові!

 

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.