Сода для схуднення

Сода для схуднення

У прагненні схуднути багато хто експерементує з різноманітними способами і методами, які обіцяють, але не завжди виконують обіцяне. Сьогодні настільки стає популярною харчова сода для схуднення, що багато хто наважується випробувати цей засіб на собі.

Ми бачимо велику кількість реклами, і скрізь говорять про те, що сода – самий простий і нескладний варіант для того, щоб знизити вагу. Пишуться відгуки про те, що з допомогою цього чудо-засоба можна схуднути аж на 8 кг за 2-3 тижні… Звісно, багатьом кортить спробувати його на собі!

Причому, знизити вагу за допомогою соди можна, як стверджується, двома способами: приймаючи соду для схуднення у вигляді ванн і приймаючи соду у вигляді напою. Згідно з відгуками, обидва способи діють однаково, так що кожен може вибирати той, який йому більше подобається.

Давайте разом розберемося з цими двома методами, наскільки вони ефективні в дійсності і чи є протипоказання?

Метод схуднення: ванна з содою

Ванна з содою

Рецепт такого «схуднення» простий: у ванну набирають воду температурою 38-39°, насипають туди 300 грамів звичайної харчової соди і 500 грамів морської солі, занурюються в цей розчин і лежать 20 хвилин.

Плюсом содової ванни можна назвати те, що вона здатна дати розслаблення нашому тілу, знімає втому і негативну енергетику, активізує і очищає лімфатичну систему, так що час від часу ви можете влаштовувати собі такі ванни після напруженого трудового дня.

Однак, існують певні протипоказання для людей, що мають ніжну шкіру: приблизно через два тижні регулярного застосування содових ванн (1 раз на день, раз в 2 дні) шкіра починає свербіти саме в тих місцях, де вона більш ніжна: внутрішня сторона рук і ніг, шия. Шкіра може не тільки почати свербіти, але й почервоніти, з’явиться сухість, лущення. Агресивний вплив содових ванн здатний призвести до екземи, стрептодермії (інфекції на шкірі).

Не можна приймати ванну з содою людям, страждаючим цукровим діабетом, які мають високий кров’яний тиск і будь-які хронічні захворювання. Також не можна використовувати подібні ванни жінкам в період критичних днів, вагітності, мають діагноз міома і людям, які недавно перенесли оперативне втручання.

Крім того, часто можна побачити у рекламі, що раз сода змиває жир з посуду, то вона буде ефективно виводити і ваш підшкірний жир. Насправді, коли ми лежимо у ванні з морською сіллю і содою, ми потіємо, з організму виводиться рідина, тобто, відбувається зневоднення. Ось так-то і втрачається вага: не за рахунок жирової маси, а за рахунок втрати рідини. Попили води – і через нетривалий час втрачені кілограми благополучно повернулися. Причому, шкіра при таких маніпуляціях починає інтенсивно старіти.

Метод схуднення: приймати соду всередину у вигляді напою

Сода напій

Є й такі, які вважають, що якщо скористатися простим рецептом напою з содою і випивати склянку води з 1ч.л. соди, вони перестануть засвоювати жири в травному тракті, ще й схуднуть.

Що ж насправді відбувається з нами, якщо ми випиваємо соду, розведену у воді? Все залежить від кількості:

  • Якщо соди взяли на кінчику чайної ложки – не станеться нічого.
  • Якщо соди з’їли з чайну ложку, у людей зі зниженою кислотністю починаються проблеми: кислотність знижується ще більше, бродіння і метеоризм у травному тракті забезпечені.
  • Якщо ж соду пити регулярно, в організмі утворюється вуглекислий газ, кухонна сіль і вода. Надлишок солі всмоктується в кров і приводить до зневоднення клітин. При подібному регулярному процесі в організмі зневоднення в першу чергу піддаються клітини судин, серця, страждають нирки, ну а потім вже всі інші клітини організму, в тому числі і шкіра.

Є таке поняття, як «кислотний рикошет»: через певний час після вживання соди, її дія в шлунку закінчується, і кислотність різко зростає. «Удар» першими приймають на себе жовчовивідна система і підшлункова залоза, потім кишечник. Це може закінчитися колітом або ентеритом. До того ж організм стає не здатним повноцінно засвоювати білки, мінерали, вітаміни і їжу взагалі.

Постійне зменшення кількості кислоти в нашому шлунку призводить до проблем із засвоєнням заліза, а це вже призводить до анемії.

Про схуднення за допомогою содових ванн і напою з содою докладно розказано в цьому відеоролику:

Пам’ятайте, що набір ваги відбувається не тому, що ви не п’єте соду регулярно і не приймаєте содові ванни. Тому і худнути за допомогою цих методів навряд чи можливо.

Будьте розсудливими і здоровими!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.