Що необхідно майбутній мамі знати про її груди

Груди під час вагітності

Весь організм майбутньої мами з настанням вагітності кардинально змінюється, в тому числі змінюється і її груди. Вона збільшується в об’ємі, а також стає більш чутливою, причому часом саме ці зміни стають першими ознаками вагітності.

Груди є важливою частиною жіночого тіла, тому будь-яка дама хоче, щоб вона була максимально ідеальною. У цей період, а також протягом всієї вагітності і в післяпологовий період за нею потрібно доглядати особливо ретельно, щоб потім не комплексувати з приводу згаданої частини свого тіла.

Найбільше майбутніх мам, звичайно, хвилює питання про підготовку грудей до годування дитини: чи потрібно якось готувати соски, робити масаж та інше. Також всі знають, що після пологів може виникнути мастит або навіть тріщини, які загрожують серйозними наслідками для здоров’я жінки. І цього хочеться уникнути. Під час вагітності лікарі не радять будь-яким чином дратувати і стимулювати соски, так як це призводить до вироблення окситоцину, а він може спровокувати скорочення матки, що дуже небажано для жінок в положенні.

А ось контрастні ванни, а також ванни повітряні будуть дуже корисні для грудей, сприяючи тому, щоб на ній не було розтяжок і роздратування.
Потрібно підбирати для себе зручний, бажано м’який, але при цьому добре підтриманий бюстгальтер. Це теж буде вкрай корисно для грудей, та й жінці буде дуже комфортно, що важливо.

Варто знати, що ще до планування вагітності потрібно регулярно відвідувати мамолога, щоб виключити виникнення різноманітних небезпечних захворювань.
Після пологів з грудьми теж потрібно звертатися вкрай акуратно. І найголовніше – відразу починати прикладати дитину до грудей, щоб він для початку висмоктував молозиво, а потім молоко. Це дозволить уникнути застоїв, а надалі – і маститу. Чим частіше малюк буде у грудях, тим краще. Потрібно, щоб малюк правильно захоплював груди, інакше можуть виникати больові явища і тріщини. Якщо такі вже є, то можна використовувати під час годувань спеціальні накладки, а також обробляти соски загоючим кремом.

Ті жінки, які серйозно ставляться до своїх грудей і ретельно за нею доглядають, після пологів не страждають від того, що вона стала виглядати абсолютно непрезентабельно. Велика ймовірність того, що при правильному догляді груди не втратять свою форму, на ній не з’являться усіма ненависні розтяжки.

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.