Що корисніше: біг або ходьба

біг корисніше ходьби

Багато часто задаються питанням: що корисніше, біг або ходьба? Як вибрати, адже ходьба більш безпечна для суглобів, але завдяки бігу можна швидше схуднути і зміцнити м’язи ніг і сідниць.

Для початку, все залежить від вашого стану здоров’я і фізичної підготовленості. Для більшості початківців можна просто збільшити інтенсивність ходьби, за умови, що пульс буде 50-75% від максимального.

Найпопулярніша формула, яка допомагає прорахувати максимальний пульс – це формула Карвонена: 220 – ваш вік = максимальна частота пульсу. А ось Жиросжигающая частота – 60-80% від максимальної частоти. Тобто, якщо вам, наприклад, 40 років, то для вас формула Карвонена прораховується так:

(220-40) х60% = 108 – нижня норма

(220-40) х80% = 144 – верхня норма

Одже, для жінки віком 40 років Жиросжигающая частота серцевих скорочень: 108-144 ударів в хвилину. Саме при такій частоті є сенс займатися корекцією своєї фігури.

користь бігу

Для нетренованой людини такого пульсу можна досягти інтенсивною ходьбою, ті, хто вже займаються собою деякий час, зможуть досягнути такого результату хорошою пробіжкою. І тільки регулярні тренування приносять користь: мінімум чотири рази на тиждень по 30-60 хвилин.

Для того, щоб краще зміцнити м’язи, біг, звичайно, краще. Біг зміцнює м’язи стегон, плечового пояса, грудей, спини, а також сідниці, тоді як ходьба – тільки литкові м’язи.

А ось для здоров’я корисніше ходьба, а не біг, так як біг створює навантаження на суглоби, серце, хребет, легені. Якщо у вас є проблеми з цими органами, то, лікар, можливо, навіть може вам заборонити здійснювати пробіжки. Стосовно ходьбі ніяких протипоказань немає, їх можна здійснювати кому завгодно і скільки завгодно.

Але, з іншого боку, під час бігу тренується серце, кров біжить активніше, дихання прискорене і глибоке, легкі розкриваються … Виходить, що біг корисніше ходьби?

Протягом шести років проводилися дослідження двох груп: одна група – бігуни (33000 осіб), а інша – ходоки (15000 осіб). Витрата енергії (калорій) були однакові, і ось до якого висновку прийшли вчені:

Ризик виникнення хронічних захворювань біг знижує на 4,5%, а ходьба – на 9,3%;
Рівень холестерину біг знижує на 4,3%, ходьба – на 7%;
Кров’яний тиск при бігу знижується на 4,2%, при ходьбі – на 7,2%;
Зниження рівня цукру в крові: біг сприяє на 12,1%, а ходьба – 12,3%.

Цікаві теми – Скандинавська ходьба з палицями

Який ми можемо зробити висновок? Спортивна ходьба все-таки корисніше бігу. До речі, в стресовій ситуації ці аеробні навантаження (а біг і ходьба якраз і відносяться до аеробних навантажень) допомагають зняти напругу, розслабитися, заспокоїтися.

користь ходьби

Якщо ходьба більше допомагає подумки зосередитися, обміркувати якусь ситуацію і прийняти зважене рішення, то біг – прекрасне спосіб «втекти» від негативних думок, образ і розчарувань.

Виберіть той спосіб руху, який підходить вам більше всього. Адже ви прекрасно знаєте вислів: «Рух – це життя», насолоджуйтеся рухом, і якщо ви сумні думки будете змінювати здоровими міркуваннями – це піде вам на користь. Я хочу сказати, що чергування бігу з ходьбою – найідеальніший варіант для психічного та фізичного здоров’я, і, звичайно ж, для схуднення.

Будьте завжди сповнені позитивних думок, енергії і здоров’я!

А як Ви думаєте, що корисніше: біг або ходьба?

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.