Прості вправи для покращення зору

Вправи для покращення зору

Ми тренуємося в тренажерному залі, здійснюємо пробіжку, ходимо на аеробіку, як тільки можна тренуємо своє тіло, а хто з нас хоч іноді робить вправи для поліпшення зору? Ми часто забуваємо про свої очі.

А адже очні м’язи точно також потребують тренуванні! Представляємо вашій увазі відео про те, як поліпшити зір. Робіть ці вправи кожен день в розслабленому стані, плавно і без ривків. Не перенапружуйте очі і часто відпочивайте.

Вправи для поліпшення зору. Відновлення зору

Конспект відеоролика

Перше, з чого ми починаємо: закриваємо очі і обов’язково теплими руками (розігріти перед масажем) робимо такі вправи:

 • спочатку легко натискаємо 8 разів на очні яблука так, щоб не викликати хворобливих відчуттів,
 • після цього починаємо масаж точок в очах. Масаж цей здійснюємо натисканням подушечки вказівних пальців. Перша точка знаходиться біля зовнішнього кута ока. робимо 8 надавлювань.
 • наступна точка знаходиться точно навпроти зіниці під оком на верхній вилиці.
 • наступна точка знаходиться біля зовнішнього краю ока на краю очниці.
 • наступна точка знаходиться біля кінчика брів над попередньою точкою.
 • наступна точка знаходиться на середині брови точно над зіницею вперед дивиться очі.
 • наступна точка знаходиться біля внутрішнього краю брів. Наступна точка знаходиться посередині між брів, масажуємо вже одним пальцем.
 • після цього здійснюємо защип трьома пальцями брів від центру назовні, 8 разів проходячи всю брову.
 • після цього масажу можна виконувати вправи для очей: закрити очі і при закритих очах виконуємо обертання очними яблуками з максимальною амплітудою. Спочатку в одну сторону обертання 18 разів, потім в іншу сторону 18 разів.
 • після цього робимо рух очними яблуками вправо-вліво теж 18 разів, вважаючи за один раз рух туди й сюди.
 • потім робимо 18 разів рух вгору-вниз, не рухаючи головою. Спробуйте і цю вправу виконувати з заплющеними очима — так ви масажуєте кришталик ока. Вправи робимо плавно, очі намагаємося не напружувати.
 • фокусуємо погляд в точці, що знаходиться приблизно в 30 см перед носом і потім переводимо погляд у безмежність, потім повертаємо фокус в точку 30 см перед носом, і знову вдалину. Це виконуємо вже 36 разів.

Можна робити окремо масаж очей, можна робити ці вправи для очей і поліпшення зору. Але при виконанні їх разом ефект поліпшується.

Вправи для зору. Розслабляємо очі та поліпшуємо зір

1 вправа. Розітріть долоні одну об одну до появи тепла. Лівою долонею закрийте праве око, правою долонею закрийте ліве око, передайте енергію і тепло ваших рук очам. Потім вказівними пальцями обох рук ніжно натисніть на очні яблука 20 разів.

2 вправа. Закрийте очі і виконайте 9 обертань очними яблуками зліва-направо і 9 обертань справа-наліво. Потім щільно примружтеся і різко відкрийте очі, тільки не випинайте сильно очі з очниць, просто «розкрийте очі. Виконайте вправу 5 разів.

3 вправа. Пальцями обох рук виконайте легке постукування по голові, рух виробляєте від лоба до потилиці. Виконайте вправу 10 разів.

4 вправа. Спочатку двічі моргніть, потім щільно заплющьте на кілька секунд і різко відкрийте очі. Виконайте вправу 10 разів.

5 вправа. З силою потріть долоні обох рук до появи тепла. Долонями «проутюжте» очі 5 разів, потім 2 рази легко натисніть на них. Виконайте вправу 3-5 разів.

Ключові моменти

Дані вправи рекомендуємо виконувати один-два рази на день, обов’язково витримуючи цю кількість. Не прикладайте надмірних зусиль, рухи повинні бути м’якими і неспішними.

Призначення і ефект

Згідно поглядам традиційної китайської медицини, існує тісний зв’язок між життєво важливими органами тіла людини і органами почуттів, іншими словами, від їх стану залежить робота внутрішніх органів, зокрема, очі пов’язані з печінкою, токсини і шлаки, накопичуються в печінці, виводяться через очі (згадайте, що при хворобі Боткіна, в першу чергу, жовтіють очі), ось чому вкрай важливо приділяти їм велику увагу.

Виконуючи вправи для покращення зору з даного комплексу, ви зможете позбутися від швидкої стомлюваності очей, пов’язаної із зоровою роботою, боротися зі сльозотечею, викликаних вітром, запобігати і сприяти лікуванню таких захворювань очей, як короткозорість, далекозорість, катаракта, глаукома, астенопія, сухість конъюктивы і рогівки, запальних уражень очей.

Протипоказань немає. Дихання природне і рівне.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.