Профілактика розтяжок у вагітних

Профілактика розтяжок у вагітних

Білі смужки на шкірі під час вагітності цілком безпечні, однак не дуже естетичні. Якщо дбати про шкіру і організм в цілому, починаючи з перших місяців очікування малюка, розтяжок можна уникнути.

Вони з’являються в результаті збільшення ваги і гормональних змін в організмі жінки. Саме в цей час відбувається розрив шкіри в певних місцях. В основному, розтяжки з’являються на животі, грудях і стегнах.

Спочатку відбувається розрив сполучної тканини, через яку просвічуються тонкі капілярні судини. Через це смуги набувають червоно-фіолетові відтінки. Коли тіло повертається до своєї природної маси – смужки перетворюються в рубці, і стають білого кольору. Ось, в такому вигляді від дефектів шкіри позбавлятися вже пізно. Зате, попередити неприємність під силу будь-якій жінці.

  1. Перш за все, слід піклуватися про своє харчування, контролювати якість і кількість їжі в раціоні. Різкі стрибки у вазі негативно впливають на масу тіла, внаслідок чого шкіра розтягується і утворює білі смуги.
  2. Активний спосіб життя не завжди береться до уваги, між тим він є ефективною профілактикою розтяжок. Заняття лікувальною йогою, гімнастикою, прогулянки на дворі насичують організм киснем. Не слід нехтувати дихальною гімнастикою, яка необхідна як на ранніх, так і на пізніх етапах вагітності.
  3. Щоб шкіра була еластичною, потрібно користуватися кремами. Зволожувати живіт, стегна і груди слід чотири рази на добу. Крем потрібно підбирати з вмістом таких речовин: колаген, вітаміни Е і А, еластин.
  4. Посилить кровообіг і зміцнить шкіру легкий масаж. Його можна робити самостійно за допомогою щітки або рукавиці. Такі погладжування будуть корисні не тільки мамі, але і малюкові. Особливо, якщо шкіру спочатку покрити оливковою олією. Потрібно тільки домогтися того, щоб масло повністю вбралося в шкіру.
  5. Для запобігання утворенню розтяжок дуже корисний контрастний душ. Крім того, він є закаливающим і сосудоукрепляющим засобом. Кожен день в кінці дня потрібно включати спочатку теплу воду, потім – прохолодну. Чергувати теплу з прохолодною водою потрібно кілька разів, і закінчити прохолодною.
  6. У міру збільшення ваги, білизна потрібно підбирати відповідно до розміру. Профілактикою розтяжок на животі є спеціальний бандаж.

Якщо не лінуватися, і використовувати хочаб кілька рекомендацій, то розтяжок шкіри пов’язаних з виношуванням дитини, буде значно менше. Мотивацією для їх профілактики може стати розуміння того, що вони нікуди не діваються, навіть при засмагу. Тому єдиним способом по їх позбавлення може стати такий метод естетичної медицини, як мезотерапія. Його фахівці роблять тільки після того, як народиться дитина.

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.