Правда та причини серцево-судинних захворювань

Причини серцево-судинних захворювань

Чи відомо вам, що дефіцит вітаміну С – одна з основних причин серцево-судинних захворювань?

Завдяки дослідженням, було виявлено, що саме нестабільність стінок артерій призводить до появи серцево-судинних захворювань, а не високий рівень холестерину.

Стінки судин здатні відновлюватися в разі виробництва достатньої кількості молекул колагену і еластину.

Чим більше в організмі міститься вітаміну С, тим міцніше і стійкіше до негативних впливів стають стінки судин.

Вітамін С сприяє нормалізації обміну холестерину, покращуючи метаболізм ліпідів (органічних природних сполук, які включають в себе жироподібні речовини і жири). Не дає окислюватися липопротеидам і холестерину, що захищає клітини від розвитку атеросклерозу.

Головні джерела вітаміну С це, звичайно ж, фрукти, ягоди та овочі. При неправильної кулінарної обробки і тривалому зберіганні цей вітамін руйнується. Крім усього іншого, він швидко виводиться з організму, а це означає, що продукти, багаті на вітамін С, потрібно вживати кілька разів на день.

Альтернативою хіба що можуть бути концентровані формули натурального вітаміну С.

Є навіть така думка, що захворювання судин і серця є ранньою формою прояву такого захворювання, як цинга. Моряки дальнього плавання в середньовіччі гинули від зовнішньой і внутрішньой кровотечі, так як організм людини не може виробляти вітамін С (на відміну від тварин), а в харчуванні у них вітамінів не було ніяких.

Розвиток атеросклерозу 

Звичайно, у сучасному суспільстві випадки прояву цинги вкрай рідкісні. З продуктами харчування наш організм отримує якісні вітаміни, однак при сьогоднішньому способі життя і раціоні харчування у нас однозначно не достатньо вітаміну С. Тому стінки судин не відновлюються так, як у тварин. Ось чому тварини не гинуть від інфаркту…

З року в рік на внутрішній поверхні судинних стінок з’являються мільйони невеликих пошкоджень, тріщин. У ці тріщини поступово накопичується холестерин і в особливості липкий ліпопротеїн (фактор ризику розвитку всіх серцево-судинних захворювань).

Холестерин, який проник в судинні стінки, не є сам по собі причиною серцево-судинних захворювань. Забивання стінок судин холестерином – це реакція на дефіцит вітаміну С в організмі.

Дефіцит, який накопичується десятиліттями, сприяє постійному заростання судин і поступового утворення тих самих небезпечних атеросклеротичних бляшок. Бляшки, утворені на стінках судин серця, призводять до інфаркту.

Поліпшити стан при серцево-судинних захворюваннях можливо, збільшивши у своєму харчуванні продукти, що містять вітамін С, а також додавши такі амінокислоти, як пролін і лізин. Ці амінокислоти сприяють захисту артеріальних стінок і звільнення частинок жирів, які осідають на внутрішніх судинних стінках. Найцікавіше, що ті відкладення, які вже є, поступово розсмоктуються.

Крім того, у складі застарілих атеросклеротичних бляшок містяться молекули кальцію. Вітамін, який допомагає поліпшити метаболізм кальцію, це вітамін D. Тому обов’язково контролюйте, щоб у вашому харчуванні були в достатній кількості продукти, що містять цей вітамін.

Згідно з дослідженнями, було виявлено, що при відсутності вітамінів в лікуванні серцево-судинної хвороби щороку відкладання атеросклеротичних бляшок у коронарних судинах серця збільшуються на 44%, майже в два рази. Тому ризик інфаркту зростає стрімкими темпами, а не поступово.

Тож виявляється, що причини серцево-судинних захворювань криються в вітамінному голоді наших клітин. І якщо ми почнемо їх годувати правильно, то можна уникнути інсультів, інфарктів, ангіопластики і т. п.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.