Причини різкого схуднення

Причини різкого схуднення

Є те, що хочеться не знати, що таке тренажерні зали і виснажливі тренування, і при цьому худнути – це не мрія кожної жінки, так напевно, і багатьох чоловіків які незадоволени своєю фігурою?

Однак далеко не для всіх це є заповітною мрією. Існує досить велика кількість людей, для яких втрата ваги є проблемою, особливо коли плюс п’ять-сім кілограмів є бажаними і довгоочікуваними …

До того ж різка втрата ваги у багатьох випадках може з’явитися симптомом серйозних збоїв в роботі організму, сигналом розвитку якогось захворювання.

Якщо вага коливається від плюс 1-2 кілограми до мінус 1-2 кілограми – це в межах норми. Однак при втраті понад 5% ваги, причому, ніяких особливих змін ви не привносили в свій раціон харчування і з вами не сталося жодних нервових потрясінь, це повинно вас насторожити.

Закономірними і зрозумілими причинами зниження ваги є:

  • недостатнє харчування,
  • підвищення фізичних навантажень і їх наслідок – збільшення витрат енергії.

Однак існують інші причини, що не такі «невинні», про які варто поговорити окремо.

Якщо ви вже тривалий час намагаєтеся набрати відсутню вагу, використовуючи всі можливі способи (п’ятиразове збалансоване харчування, питний режим, регулярне очищення організму від шлаків та інше), але жадані кілограми все не приходять, а навпаки тануть, перевірте чи немає у вас в наявності будь-якої з цих семи причин:

Сім причин втрати ваги

Депресія. Це є найбільш частою причиною різкого зниження ваги. Люди, що знаходяться в стані депресії, мають інші смакові відчуття. Що б вони не їли, їм все несмачно, відповідно і з апетитом з’являються проблеми. До депресивного стану або неврозу додається ще загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, тих же гастриту або виразки, наприклад. І до відсутньому апетиту приєднуються ще і дискомфортні відчуття після їжі.
Якщо ви апатичні, у вас поганий настрій, уповільнені реакції і при цьому різко знижується вага, цілком можливо, вам варто звернутися до лікаря-психотерапевта.

Гормональні порушення. У нашому організмі існують органи, що відповідають за вироблення найважливіших гормонів: щитовидна залоза, підшлункова залоза, гіпофіз і наднирники. Гормони, ними виробляються, відповідають за обмін речовин, наскільки він буде інтенсивним. Чим більше виробляється таких гормонів, тим швидше обмін речовин, а значить, організму вже не досить того кількості калорій, яке він отримує з їжею, калорії згоряють занадто швидко. Якщо з’явилися проблеми з органами ендокринної системи, ці проблеми починають відбиватися і на вашу вагу.

У людини може бути підвищений апетит, але якщо він страждає від діабету 1 типу (інсулінозалежний) або гіпертиреозу, він буде швидко худнути. Іншими ознаками наявності цих захворювань, крім різкого схуднення, є: частий пульс, слабкість, проблеми з настроєм, сухість шкіри, часте сечовипускання, постійне відчуття спраги.

Якщо вам ці стани знайомі, в обов’язковому порядку потрібно відвідати лікаря-ендокринолога, який призначить вам аналізи крові на глюкозу, загальний аналіз крові, а також на гормони щитовидної залози (ТТГ, Т3, Т4).

Різка втрата ваги

Паразитарні інвазії і інфекції. Вірусні захворювання здатні привести до різкого зниження ваги. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) або гепатит С попервах можуть розвиватися майже безсимптомно. У більшості випадків саме втрата ваги буде «першим дзвіночком», який допоможе виявити будь-яке з цих захворювань.
Туберкульоз також нерідко призводить до зниження ваги. Збудник інфекції вимагає від організму значних витрат енергії на боротьбу з нею, плюс до цього хворі на туберкульоз нерідко скаржаться на проблеми з апетитом. До втрати ваги, як симптому туберкульозу, можна додати ще тривалий кашель з мокротою, температуру тіла вище 37 ° тривалий час, пітливість в нічний час і загальну слабкість.

Якщо в організмі людини оселилися «непрохані гості» – паразити або найпростіші (ті ж лямблії, наприклад), то людина теж може різко худнути, адже паразити поїдають всі поживні речовини, які повинні були дістатися організму їх носія. До втрати ваги можуть додатися нудота, висипання на шкірі, підвищення температури, газоутворення в кишечнику, проблеми зі стільцем, здуття живота.

Наскільки б багато явних симптомів ви у себе не виявили, відвідування фахівця не уникнути. Це може бути інфекціоніст або терапевт. Флюорографія і всілякі аналізи – це часта програма діагностики та виявлення причини проблем.

Захворювання жовчного міхура та підшлункової залози. Такі хвороби, як холецистит і панкреатит, можуть бути причиною нестачі маси тіла. Внаслідок цих захворювань порушується процес травлення, багато поживні речовини не засвоюються організмом належним чином. Крім цього люди з такими проблемами відчувають дискомфорт після їжі, можливе виникнення нудоти, больових відчуттів у правому підребер’ї, діареї, при цьому стілець має жирний блиск.
Потрібно виключити з раціону жирні та гострі продукти, їжу приймати малими порціями і часто. Також потрібно відвідати гастроентеролога, який на основі аналізу калу і УЗД органів черевної порожнини зможе вам сказати щось певне.

Проблеми з кишечником і шлунком. Це можуть бути атрофічний гастрит і ентероколіт, виразка і гепатит, коліт і цироз печінки. Слизова ШКТ атрофується, що призводить до проблем перетравлення і засвоєння поживних речовин. Звичайно, якщо клітини голодують, організм починає втрачати у вазі. Здуття, важкість у животі і больові відчуття, запор або діарея – такі неприємні симптоми цих порушень.
Клітини, яким не вистачає вітамінів і мікроелементів, не здатні повноцінно виконувати свої функції. Про це вам «скажуть» суха шкіра, ламкі нігті, що кровоточать ясна і наявність анемії.

Рак. Є такий термін – ракова кахексія, при якій людина не тільки в значній мірі втрачає у вазі, але і погіршується його загальний стан. Сприйняття смаку змінюється не в кращу сторону, апетит майже повністю відсутній. Відбувається порушення обмінних процесів в організмі: при повноцінному харчуванні як жирова маса, так і м’язова неухильно зменшуються. Звичайно, і психологічний фактор присутній: людина, яка дізналася свій діагноз починає худнути, внаслідок починається і розвивається депресія. Вага втрачається і при хіміотерапії.
При лімфомі і лімфогранулематозі одним з перших симптомів є різке схуднення. До інших симптомів відносять: збільшені лімфовузли на шиї, в паху і під пахвами, причому вузли ці болючі.

Лейкоз також сприяє втраті ваги.

Якщо ви відчуваєте постійну слабкість, швидко втомлюєтеся, у вас тривалий час температура тіла вище норми, – до таких симптомів не можна ставитися легковажно. Обов’язково зверніться до лікаря-терапевта. А вже він визначить, чи потрібно вам звертатися до лікаря-гематолога або онколога, де вам вже доведеться здавати аналізи крові, робити рентгенограму, томографію черевної та грудної порожнини, біопсію або пункцію (вид обстеження залежить від виявленої хвороби).

Хірургічна операція або тривала хвороба. «Хвороба не прикрашає людину» – цю істину ми знаємо давно. Виснажений вигляд і слабкість – супутники перенесених тілесних проблем. У цьому випадку допомагає час і спеціальне лікувальне харчування, що дає організму велику кількість калорій і насичує клітини поживними речовинами.

Дізнайтеся більше про причини втрати ваги з цього відео:

Турбота про здоров’я – це життєво важлива необхідність, а не хобі, яким займаються під настрій. Якщо берегти свій організм і регулярно займатися профілактикою захворювань, ви не тільки уникнете можливих хвороб, але і зупинете розвиток вже існуючих. Нічого не може бути важливіше в вашому домі, ніж сім’я, цвітуча здоров’ям. Організм сам здатний відновлюватися, йому тільки іноді потрібно допомагати в цьому. І тоді проблема різкої втрати ваги перестане існувати.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 137 публікації
Мене звуть Інна Мирна. Мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.