Причини появи розтяжок

Будь-яка жінка, яка прагне схуднути, намагається робити все правильно: збільшує фізичну активність, усуває шкідливі продукти з раціону, їсть тільки корисні, знежирені, варені, «на пару», сирі, дієтичні і ще якісь… Але чому тоді з’являються розтяжки на шкірі?

Насправді розтяжки (або стриї — так їх називають по-науковому) з’являються не тільки при різкому схудненні, але так само і при наборі ваги, вагітності, деяких захворюваннях, наприклад, при синдромі Іценко-Кушинга, із-за якого порушується робота надниркових залоз, виділяється занадто багато гормонів, що може бути симптомом наявності пухлини, ендокринних порушень (у цих випадках потрібно обов’язково звертатися до лікаря).

Розтяжки по всьому тілу, навіть на обличчі можуть з’явитися і у тих, хто тривало приймає стероїдні гормони (гідрокортизон, преднізолон та інші гормони кори надниркових залоз).

Рекомендую почитати → Способи щоб позбутися від розтяжок назавжди

Гормональні зміни — одні з найпоширеніших причин появи розтяжок на шкірі тіла. Наприклад, дівчинка перетворюється в жінку: наднирковими і яєчниками гормонів виробляється у два рази більше, ніж раніше, намагаючись встигати за змінами, що відбуваються в організмі. Тому від 15 до 25 років ризик появи розтяжок є найвищим.

Під час вагітності гормональний цикл жінки змінюється, також змінюється форма молочних залоз, стегон, живота, структура шкіри. І шкіра не встигає за цими змінами — з’являються проблемні місця.

Причини розтяжок у вагітних

Причини розтяжок у вагітних

Інтенсивний набір ваги сприяє тому, що шкіра запізнюється в рості порівняно з ростом жирових запасів. Занадто швидке схуднення сприяє тому, що погіршується кровопостачання шкіри, еластичність підшкірного шару різко падає.

Надлишок шкіри перетворюється в зморшки, шкіра ніби ламається… Дієтологи стверджують, щоб не з’явилися стрії на шкірі в області стегон або живота, за місяць зменшувати вагу можна не більше, ніж на два відсотки від своєй сьогоднішній ваги. А багато шукають можливість схуднути на 10 кг за тиждень…

Нестача білка в харчуванні, який є будівельним матеріалом для еластинових і колагенових волокон, практично завжди призводить до появи розтяжок. Колаген і еластин – речовини, які відповідальні за красу та еластичність шкіри, їх достатня кількість допомагає нашій шкірі виглядати здоровою і красивою і зупиняє процеси її старіння.

Також дієтологи стверджують, що причиною, чому з’являються розтяжки на шкірі, можна пояснити генетичним фактором. Якщо ваші батьки по жіночій лінії мали на своєму тілі розтяжки, то, швидше за все, вам вони теж загрожують. Навіть є така думка, що у северянок більш тонка шкіра, тому у них схильність до розтяжок більше, ніж у южанок.

В наступних статтях ви дізнаєтеся про те, які є засоби, що допомагають позбутися від уже наявних розтяжок, а заодно і як попередити їх появу: які є салонні і домашні процедури, які креми і лосьйони допомагають прибрати розтяжки, а також народні рецепти від розтяжок.

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.