Поради для бігунів з остеоартрозом

Поради для бігунів з остеоартритом

Остеоартроз є хворим станом, при якому відбувається тертя хрящів в суглобах. Хрящ знижує тертя кісток в ваших суглобах. Через пошкодження хряща кістка треться об кістку, викликаючи біль у суглобі. Якщо у вас є остеоартроз в стегнах і колінах вам може бути важко робити повсякденні рухи і займатися спортом, бігом. Однак, є кілька способів які вам допомогуть.

Дізнайтеся свій точний діагноз

Порадьтеся з лікарем і зробіть рентгенівський знімок або МРТ, щоб повністю оцінити стан здоров’я. У разі якщо у вас остеоартроз розвинувся досить сильно, тоді можливо, доведеться на деякий час припинити біг. У деяких випадках вам може знадобитися пройти курс фізіотерапії або навіть зробити операцію, щоб полегшити симптоми. Симптоми захворювання у вас повинні бути добре вивчені, щоб не запустити хворобу.

Діагноз остеоартрита

Грунтуючись на дослідженнях, є деякі рекомендації, які можуть допомогти вам впоратися з остеоартрозом, і ви зможете приступити до ваших повсякденних справ та занятті спортом. Поговоріть зі своїм лікарем і фізіотерапевтом про можливість використовувати корсет. Правильно підібраний корсет зможе підтримати ваші суглоби і зняти тиск на них під час бігу. Зниження ваги також допоможе знизити навантаження на ваші суглоби. При необхідності можна використовувати протизапальні препарати і проводити лікування, чергуючи нагрівання та охолодження для зменшення прояву симптомів.

Фізичні навантаження

В результаті досліджень доведено, що найкраще лікування остеоартриту без використання медичних препаратів – це фізичні вправи. Будь-які ваші рухи дають додаткове навантаження на суглоби. Зміцнюючи м’язи, які оточують суглоби, ви зможете домогтися зниження симптомів остеоартрозу, і отримати можливість рухатися без болю. Такі вправи, як присідання, випади, роздвигання ніг в сторони, жим лежачи та вправи для підколінних сухожиль допоможуть вам. Переконайтеся також, що ви виконуєте вправи на зміцнення зовнішніх та внутрішніх м’язів стегна.

Фізичні навантаження

Розтягнення м’язів

Розтягнення м’язів також важливо для ваших суглобів, як і вправи на збільшення м’язової маси. Коли м’язів багато вони можуть тиснути на суглоби, завдаючи біль. Крім цього, розвиток остеоартрозу робить суглоби жорсткіше. Переконайтеся, що під час розтяжки задіяні такі м’язи, як м’язи підколінного сухожилля, квадріцепси і литкові м’язи. Кращий час для розтяжки – відразу після пробіжки, поки ваші м’язи теплі.

Фізичні навантаження-2

Використовуйте різні поверхні

За даними RunnersWorld.com, деякі поверхні для бігу краще ніж інші, особливо якщо у вас остеоартрит. Складено рейтинг різних поверхонь від кращих до гірших: трава, деревна тріска, бруд, синтетичний настил, бігова доріжка, асфальт, пісок, і на останньому місці – бетон, який в 10 разів твердіше асфальту.

На додаток до всього, ви можете спробувати тренування в воді. Використовуйте спеціальне обладнання, щоб перебувати на поверхні і не тонути. Потім імітуйте рухи руками і ногами як під час бігу. Ви отримаєте такеж тренування, і уникнете навантаження на суглоби.

Будьте здоворі!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.