Недолік кальцію – чому кальцій не засвоюється?

Нестача кальцію

Я думаю, сьогодні вже не треба нікого переконувати у важливості і життєвої необхідності кальцію в нашому організмі. Практично у більшості якоюсь мірою спостерігається недолік кальцію, що може бути причиною розвитку 147 захворювань. Проведіть невелику самостійну діагностику, і ви в цьому переконаєтеся.

Зовнішність. Шкіра втрачає свою еластичність, здобуває сухий і «неживий» вид. Ламке, тьмяне волосся і нігті, карієс, проблеми із зубною емаллю – це все від відсутності кальцію.

Нервова система. З’являється безпричинна тривога, надмірна напруженість, дратівливість, накопичується втома.

Травлення. З’являються запори, запалення шлунково-кишкового тракту, спастичний коліт.

М’язи. Спазми та нічні судоми, відчуття затікання, тремтіння в кінцівках.

Діти. Розвивається (сколіоз), плоскостопість. Буває навіть таке, що дитину непереборно тягне «поласувати» крейдою і навіть брудом.

І це все відноситься до первинних симптомів нестачі кальцію! Так чому ж нам так не вистачає цього мікроелемента?

Причини нестачі кальцію

Справа в тому, що на засвоєння кальцію впливають багато факторів. По-перше, організм здатний засвоювати кальцій тільки з тих продуктів, які не були піддані тепловій обробці, при якій кальцій переходить з органічної форми в неорганічну, а в такій формі він практично не засвоюється.

Захворювання із-за браку кальцію

По-друге, кальцій засвоюється в присутності деяких вітамінів, мінералів і корисних речовин, причому в певних пропорціях, у збалансованому вигляді. Білкова їжа (амінокислоти) транспортує кальцій в клітки, вітаміни D, A, E і C, магній, фосфор, цинк, мідь, селен – те, що необхідно для засвоєння кальцію.

Прийом кальцію повинен супроводжуватися випиванням (мінімум 6 склянок чистої води в день), якщо знижена кислотність шлункового соку, препарати кальцію необхідно запивати склянкою води з лимонним соком – так кальцій засвоюється значно краще.

Захворювання, які призводять до дефіциту кальцію: ендокринні захворювання, цукровий діабет, захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту, ниркова недостатність і брак вітаміну D.

Фактори, що сприяють нестачі кальцію

  • Надмірне вживання тваринного білка;
  • Малорухливий спосіб життя, сидяча робота — знижується засвоєння кальцію;
  • Стреси;
  • Хлорована вода;
  • Сіль у великій кількості виводить кальцій з організму;
  • Цукор у великій кількості перешкоджає всмоктуванню кальцію і сприяє порушення фосфорно-кальцієвого обміну;
  • Продукти, в яких є кисла реакція: вироби з білого борошна, щавель, ревінь, шпинат, тваринні жири порушують обмін кальцію;
  • Лікарські препарати: проносні, сечогінні, гормональні, протисудомні, тетрацеклин і різні адсорбенти також порушують всмоктування кальцію;
  • Вигодовування грудних дітей штучними сумішами. Кальцій з грудного молока засвоюється на 70%, тоді як із сумішей – на 30%.

Фактори нестачі кальцію

Щоб усунути недолік кальцію, є два шляхи: відкоригувати харчування або приймати препарати з кальцієм. При виборі препаратів звертайте увагу, в якій формі знаходиться кальцій і які вітаміни і мінеральні речовини входять в склад. Найкращі за засвоюваності форми кальцію – це хелатних і іонна. З продуктів харчування набрати добову норму кальцію (мінімум 1000-1200 мг) дуже складно. Але це тема для окремої статті.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.