Навіщо для схуднення потрібен білок?

Білок для схуднення

Вже доведений факт, що білок для схуднення – це необхідний і один з найкращих компонентів їжі, який повинен входити в будь-яку дієту. Давайте для початку розберемося, навіщо нам взагалі потрібен білок? Що він дає нашому організму?

Білок (його ще називають протеїном, від грецького protos – перший, найважливіший) – це будівельний матеріал, з якого будуються всі клітини нашого тіла. Всі наші органи – це білок! Ми з вами білкові істоти, ми повністю складаємося з білка: м’язи, печінка, серце, нервові клітини, кров, легені, мозок, шкіра, нігті, волосся – це все білок.

Людина, яка кожен день наїдає свою норму білка, будується, відновлюється. Людина, яка не наїдає свою норму білка – руйнується.

Яку ж роль для схуднення грає білок?

  • Білок допомагає контролювати голод, продовжуючи відчуття ситості, що так важливо при схудненні;
  • Прискорює обмін речовин в стані спокою, підтримує м’язову масу (спалювання калорій м’язовими клітинами в триста разів інтенсивніше, ніж жировими);
  • Підтримує нормальний рівень цукру в крові, на відміну від вуглеводів, що не дає різких стрибків інсуліну. Таким чином, можна сказати, що білок допомагає позбутися від так званої вуглеводної залежності.

Для нашого здоров’я біологічна цінність білка неймовірна, як би багато не стверджували, але повністю обійтися без білків наш організм не може. Адже функції білків не тільки для схуднення, але і для здоров’я людини різноманітні:

Функції білків

  1. Будівельна — білки будують кожну клітинку нашого організму, від кісток і м’язів, до нігтів і волосся. Як у собачок і кішечок показник здоров’я – красива, шовковиста шерсть, так и у нас – шкіра, волосся, нігті. Тому, щоб шкіра не провисала, особливо при різкому схудненні, необхідно їй достатня кількість білка в день.
  2. Вироблення гормонів і ферментів неможлива без білків.
  3. Білкові «вагончики» транспортують вітаміни, мінерали, гормони, кисень в клітини. Недолік білка призводить до того, що всі корисні речовини просто утилізуються в унітаз. І тоді унітаз стає самим золотим місцем у будинку. Їмо вітаміни, насичуємо організм кальцієм і мінералами, а хто їх доставить туди, куди потрібно, якщо не білок?
  4. Сприяє підтримці водного балансу в тканинах. Якщо недоїдати білки, вода не затримується всередині клітини і через мембрану витікає в міжклітинний простір. Це може призвести до набряків.
  5. Всі імунні клітини білкової структури. Якщо не вистачає білків, то наша імунна система не здатна ефективно протистояти інфекціям.

Як ви бачите, білки необхідні не тільки для правильного схуднення, але і для роботи всього організму.

Білок для схуднення ще необхідний тим, що на його засвоєння організмом витрачається набагато більше енергії, ніж на засвоєння жирів і вуглеводів. Що нам дає ще один плюс на спалювання зайвих калорій.

У наступній статті ми розглянемо, в яких продуктах найбільше міститься білка, як скласти своє меню на день, щоб забезпечити необхідну кількість білка для схуднення і корекції фігури.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.