Наскільки ефективні жироспалювачі?

Ефективні жироспалювачі

Останнім часом з’явилося багато інформації про жироспалювачі, і багато хто за них вхопився, як за рятувальний круг. Чи бувають насправді безпечні та ефективні жироспалювачі?

Йдеться про те, що спалювачі жиру допомагають знизити масу тіла, стимулюють метаболізм, пригнічують апетит, зменшують всмоктування жирів і вуглеводів з травного тракту, зупиняють накопичення жиру в жировій тканини і сприяють виведенню зайвої рідини. Дуже заманливо, правда?

Давайте розглянемо, що ж собою представляють жироспалювачі, і які з них ефективні, а які ні.

Ефективні жироспалювачі: правда чи міф?

Термодженіки (термогеники) – найчастіше зустрічаються в спортивному харчуванні, піднімають температуру тіла, таким чином прискорюючи обмін речовин і спалювання жиру, пригнічують апетит шляхом активації діяльності центральної нервової системи. Тому людям, у яких є проблеми з серцево-судинною системою, захворювання щитовидної залози (гіпертиреоз), захворювання шлунково-кишкового тракту, ниркової і печінкової недостатності термодженіки приймати не рекомендується. Побічні ефекти: темчасове серцебиття, дратівливість, підвищення артеріального тиску, безсоння, пітливість, тремтіння, діарея, печія, метеоризм…

Блокатори вуглеводів – вид спортивного харчування, фармпрепаратів, а також біологічно активних добавок, розщеплюють крохмалисті вуглеводи, які містяться в хлібі, макаронах, картоплі і рисі. Містять екстракт квасолі. Рекомендується приймати за 15-20 хвилин до вживання їжі, яка містить крохмалисті вуглеводи.

Блокатори - ефективні жироспалювачі

Блокатори жирів – мають схожий механізм дії, як і блокатори вуглеводів – блокують фермент, який розщеплює жири і перешкоджає їх перетравленню. Зазвичай у складі цих засобів утримується хітозан – речовина, що виділяється з черепашнику. Пишуть, що він може заблокувати жири в 4-8 разів більше власної ваги. Але, навіть якщо прийняти 8 таблеток в день, то можна заблокувати близько 12 грамів жиру, що дозволить заощадити тільки пару сотень калорій. А побічні ефекти: виводяться з організму ненасичені жири і виводяться жиророзчинні вітаміни. Згідно з дослідженнями, застосування хітозану в якості блокатора жиру неефективно. Самий потужний і відомий препарат, який вважається одним з найбільш ефективних жироспалювачей, — Орлістат (Ксенікал), але всі вищеописані побічні ефекти як раз належать йому. Тому вибирайте інші блокатори жирів.

Стимулятори щитовидної залози – сприяють підвищенню гормональної активності щитовидної залози. Це допомагає прискорити обмін речовин і спалювання жиру. Дуже часто підвищена вага пов’язана з нестачею в організмі йоду. Тому прийом комплексів, що містять йод, в даному випадку цілком виправданий. Єдине, не забувайте, що Тироксин – це синтетичний гормон щитовидної залози, його вживання може пригнічувати природну функцію цього органу.

Подавители апетиту – (анорексигены, аноректики) пригнічують центр голоду і активують центр насичення. Майже всі термогенетики пригнічують апетит. Багато подавителей апетиту дуже небезпечні для здоров’я: можуть викликати пошкодження клапанів серця, фіброз міокарда, серцеву недостатність, призводити до безсоння, нервове перезбудження.

L-карнітин — важлива амінокислота, яка виконує в організмі ряд функцій. Сприяє мобілізації жиру з жирових депо, зменшує вміст жиру в скелетній мускулатурі. Нормалізує обмін речовин, відновлює працездатність після тривалих фізичних навантажень, — ось чому його так рекомендують спортсменам. Але його необхідно застосовувати короткими курсами, щоб не стався синдром відміни – може знизитися вироблення власного L-карнітину, тоді доведеться приймати препарат з левокарнитином постійно.

Омега-3 - жирні кислоти ефективні жироспалювачі

Омега-3 жирні кислоти – не синтезуються в нашому організмі і повинні обов’язково надходити в наш організм з їжею кожен день. При нестачі цієї полиненасыщенной жирної кислоти, до яких би досягненням ви не прагнули (схуднення, набір м’язової маси, до відмінних показників у спорті, ваші результати будуть набагато нижче. Опис важливості прийому і дії на організм Омега-3 заслуговує окремої статті, тому поки що просто повірте, що для ваших цілей ця жирна кислота незамінна.

Діуретики – є сечогінними, активно використовуються для виведення з організму зайвої рідини. Фармакологічні діуретики сприяють зневодненню організму, порушують електролітний (водно-сольовий) обмін. Можливий розвиток важких захворювань. У бодібілдингу відомі випадки зі смертельним наслідком, коли безконтрольно застосовували діуретики. Віддавайте перевагу калій-сберегающим діуретиків.

Хотілося би вас застерегти ще від однієї помилки: не думайте, що одні тільки спалювачі жиру вирішать проблему з вагою. Це як опора хворому. Без корекції харчування і без фізичної активності не допоможуть ніякі диво-пігулки.

Як ви переконалися, більшість жироспалювачей зовсім не нешкідливі і не дуже ефективні, тому, перш ніж пити черговий Супер-ефективний продукт, переконайтеся в його якості і безпеці. Тому що ефективне схуднення — це скоріше міф, ніж правда.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.