Мінерали і мікроелементи – чи важливі вони для організму?

Мінерали і мікроелементи

Дивно, але факт: ми мало розуміємо наскільки важливі різні макро і мікроелементи для нашого організму. Про вітаміни говорять на кожному кроці: вітамін А, вітамін С, вітамін Е…а про мінерали згадують найчастіше тільки ті, хто відчув на собі, що таке анемія (коли не вистачає заліза), ну про кальцій багато говорять, про фтор, йод, ось в принципі і все.

І, хоча різні мінерали нам потрібні зовсім в мізерних кількостях, без їх участі неможливі ніякі біохімічні процеси, і про здоров’я говорити не доводиться. Багато хто не знають, що в організмі людини є навіть благородні метали!

Якщо у вас ламкі нігті, слабкі, тьмяні, рано посивілі волосся, м’язові болі та судоми м’язів, карієс і підвищена чутливість зубів, часті простудні захворювання, передчасні пологи, алергія, гіпертонія і цукровий діабет, варикоз, тромбофлебіт, порушення роботи щитовидної залози, ожиріння, синдром хронічної втоми і стрес, вам терміново необхідні макро та мікроелементи!

Мінерали і мікроелементи

  • Залізо необхідне для нормального функціонування кровоносної системи, спортсменам — для відновлення тканин після тренування. Тому у людей при нестачі заліза блідне обличчя, передчасно утворюються зморшки. На жаль, практично у всіх продуктів харчування ступінь засвоєння заліза дуже низька. Наприклад, багато заліза міститься в зелених овочах, але його засвоєння близько 1% всього. З м’ясних продуктів залізо засвоюється краще — до 10%. Аптечні препарати заліза приблизно на 90% йдуть з організму в не зміненому вигляді. А значить, їх доза повинна перевищувати добову потребу в 10 разів. Чоловік за добу повинен споживати 10 мг заліза. Жінкам потрібно до 15 мг в добу. Мідь (2-3 мг на день) та аскорбінова кислота покращує засвоєння заліза.
  • Мідь – це пружні і міцні волокна, і разом з вітаміном С також допомагає знищувати шкідливі бактерії і протистоїть інфекцій.
  • Калій (2 р — добова доза для звичайної людини, 2,5-5 г для людей, зайнятих важкою працею, і спортсменів) При нестачі калію такі симптоми: мішки під очима, лущення і свербіж шкіри, апатія, сонливість, втрата апетиту.
  • Кальцій (1200-1500 мг на день) зміцнює кістки і бере участь у скороченні м’язів. Фосфор і вітамін Д сприяють кращому засвоєнню кальцію.
  • Магній (для чоловіків — 350 мг, для жінок — 280 мг) запасає енергію, збільшує силу м’язів, нестача може викликати судоми і сповільнити відновлення після тренувань.
  • Натрій (500 мг в день) забезпечує витривалість.
  • Хром (50-200 мкг) сприяє переносу амінокислот і глюкози в клітини. Цей елемент ще називають «сталеві м’язи».
  • Селен. Потужний антиоксидант (антиокислювач), відновлює тканини, пошкоджені вільними радикалами. Багато захворювання виникають саме із-за дефіциту вітаміну Е та селену. Норма споживання 50-70 мкг на добу, його недолік викликає стан тривоги, втоми і депресії.
  • Марганець (5-10 мг в день). Попереджає ожиріння печінки, виводить жир з організму, Мінеральні комплексы підтримує репродуктивну функцію, стимулює процеси росту. Найхарактернішими симптомами нестачі марганцю є: підвищений холестерин, схуднення, дерматит, нудота, блювання.
  • Фтор бере участь у процесі формування кісток, тканин зубів і зубної емалі.
  • Молібден посилює синтез амінокислот, антиоксидантів, зміцнює імунну систему. Щоденна потреба — приблизно 0,3-0,4 мг.
  • Цинк — елемент, який бере участь практично на всіх стадіях росту клітин. Зміцнює імунну систему, яка у спортсменів найбільш чутлива. Щодня чоловікам потрібно 15 мг, жінкам 12 мг, вагітним до 30 мг, годуючим до 55 мг на добу. При інтенсивних тренуваннях – 22 мг в день.
  • Йод необхідний насамперед для щитовидної залози, допомагає в роботі серцево-судинної системи і печінки, посилює обмін речовин, підтримує нервову систему і емоційний стан людини. Добове споживання йоду близько 100-150 мкг.
  • Кобальт бере участь в утворенні інсуліну, у кровотворенні, порівняно з іншими елементами найкраще стимулює імунітет. Норма близько 100-200 мкг на добу.

У «голодні часи» люди інтуїтивно їли землю, бо земля є цінним джерелом мікроелементів, життєво необхідних і в «ситий» час. Зараз землю їсти не потрібно 🙂 коли поруч є прекрасні джерела мінералів — збагачені мінеральні комплекси.

Збільшуйте у своєму раціоні частку продуктів і комплексів, що містять макро-та мікроелементи, так ви значно поліпшите своє здоров’я і підвищите якість свого життя!

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.