Чому росте живіт?

Чому росте живіт?

Життя йде своєю чергою, хвилина за хвилиною, день за днем. Але одного разу, надягаючи свої улюблені джинси або спокусливу сукню, ви помічаєте, що джинси ледве застібаються, а в області талії з’явилася зрадницька опуклість? І адже ви завжди були впевнені, що проблеми з вагою вас не торкнуться ніколи, а тут раптом з’явився животик і наполегливо продовжує зростати.

У цій ситуації найбільш емоційні жінки і чоловіки навіть не намагаються розібратися, чому зростає живіт, а відразу обмежують себе в їжі або сідають на яку-небудь жорстку дієту.

Зараз вже відомо, що причину появи живота не завжди варто шукати тільки в неправильному і высококалорийном харчуванні. У деяких випадках це явище може бути симптомом яке розвиває захворювання.

Щоб зрозуміти, наскільки велика у вас проблема із зайвою вагою, заміряйте і розділіть окружність талії на окружність стегон. Якщо ви – жінка, співвідношення талії до стегон у вас повинно бути не більше 0,8, якщо ви — чоловік, співвідношення вашої талії до стегон повинно бути не більше 1.

Що стосується окружності талії:

  • у жінок – максимум 80см,
  • у чоловіків – максимум 94см.

Варто відвідати ендокринолога, якщо ваші параметри більше тих, що тут написані.

Подивіться, які бувають типи живота:

Які бувають типи живота

  1. Винний
  2. Роздутий
  3. Стресовий
  4. Мамин
  5. Гипотиреозный
  6. Грушоподібний

З цього відео ви дізнаєтеся, які робити вправи в залежності від вашого типу живота:

Смачна їжа – біда для живота?

Звичайно, в переважній більшості випадків невгамовне вживання шкідливої їжі і недостатня фізична активність є головними причинами появи зайвих сантиметрів на талії. Це до речі, найбільшою мірою стосується тих, хто подолав тридцятирічний рубіж.

Коли ми молоді, всі метаболічні процеси протікають «на ура!». Багато хто пам’ятає, як без розбору поглинали все, що потрапляло під руку, і це ніяк не відбивається на зовнішності, ні на фігурі.

Однак коли «стукнуло» 30 років, метаболічні процеси починають сповільнюватися. І все більше стає помітно, як зайві калорії позначаються на зовнішності. Масла у вогонь підливають ці вічні шоколадки і печенюшки, булочки і ватрушки, рясно жирна їжа, апетитні ковбаси та копченості і все, що містить штучні барвники та смакові добавки.

Якби це не було сумно, для багатьох єдиною радістю стає їжа. Звичка хронічно недосипати, постійне перебування в стані стресу – все це є провокаторами збільшення кількості їжі, що поглинається. Саме таким шляхом йде організм, щоб почати виробляти більше гормону серотоніну, що дає відчуття розслаблення, адже людина, перебуваючи в стані постійного стресу, прагне до цього відчуття. Найбільш простіше його домогтися, поглинаючи прості вуглеводи (солодощі, здобні вироби). При цьому прості вуглеводи мають «побічний ефект»: швидше за все сприяють зростанню жирових відкладень на животі.

Окрема проблема – їжа ввечері. Нічого не можна придумати страшніше, ніж це. Однак це не означає, що потрібно терміново перестати їсти після шостої вечора. Головне: перестати заглядати в холодильник не пізніше, ніж за дві години перед сном. Також не їжте на вечерю жирне, а значить, калорійні страви. Усілякі солоності і солодощі також на вечерю під забороною.

Малорухливий спосіб життя

Практично тільки робота м’язів здатна допомогти позбавитися від жирових відкладень, а це передбачає неабияку фізичну активність. Ось тільки з активністю у більшості людей проблема. У багатьох після 30-ти років звичайний маршрут – з дому на роботу і з роботи – додому. Причому добре було б, якби весь шлях проходили пішки, а так придумали ж ліфти, громадський транспорт і персональні авто — чому не скористатися? Не дивно, що м’язи втрачають свій тонус, стають виснаженими і не здатні нормально працювати, а значить, спалювати жири.

Надійним захистом кишечника від зовнішнього впливу є добре розвинена мускулатура. Якщо у вас занадто мало фізичної активності, а тим більше, якщо її немає взагалі, відбувається слабшанню і витончення м’язів черевного преса і опущення внутрішніх органів, що призводить до перерозтягнення шкіри, а потім і до росту живота. Виступаючий живіт з цієї причини — не тільки привід для розладу (особливо жінок), опущення внутрішніх органів може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту із-за порушення роботи кишечника і шлунка.

Крім цього зараз у багатьох людей вимушена відсутність фізичної активності: сидяча робота. Саме вона здатна відібрати у нас більше здоров’я, ніж це роблять деякі шкідливі звички. Від сидячої роботи страждає хребет, порушується постава, внутрішні органи не утримуються м’язами і поступово висуваються вперед. Не дивно, що починає рости живіт.

З цього можна зробити висновок: навіть якщо ви дотримуєтеся правильного харчування, але недостатньо рухаєтеся, тоді про плоский живіт і красиву талію мріяти не потрібно.

Чудово відвідувати фітнес-центри або хоча б робити вдома зарядку, якщо це робити регулярно. Гірше, коли це трапляється тільки напередодні свята або відпустки. В такий момент тренування в авральному режимі організмом сприймаються як сигнал лиха, і він починає активно робити запаси і збільшувати тим самим жирові складки.

Рекомендую вам подивитися це відео, вправи про які в ньому йдуться, також допомагають позбутися від жиру на животі:

Живіт росте із-за проблем зі здоров’ям?

Одна справа, коли живіт росте разом із загальною вагою, адже буває що він з’являється і у тих, хто не страждає від зайвих кілограмів. Чому так відбувається? Вивчаючи це питання протягом тривалого часу, вчені прийшли до висновку, що подібне внутрішньочеревне ожиріння найчастіше відбувається внаслідок метаболічного синдрому — зниження чутливості тканин до інсуліну, а в крові при цьому рівень інсуліну зростає. А раз інсуліну багато, жирові відкладення постійно збільшуються, так як інсулін сприяє гальмування розпаду жирових тканин.

Внутрішньочеревне ожиріння

це говорить про початковій стадії захворювання.

Такі порушення метаболізму нерідко провокують розвиток цукрового діабету другого типу. Нечутливість мембран клітин до інсуліну призводить до того, що молекули глюкози просто не здатні вбудовуватися в клітини. Адже глюкоза – це основне джерело енергії. Що ж у підсумку? В організмі намічається гострий дефіцит енергії при тому, що в крові багато джерела енергії — глюкози.

В деяких випадках ще одним наслідком метаболічного синдрому є гіпертонічна хвороба. Надлишок інсуліну утримує в нирках занадто велику кількість натрію. А завдання натрію – затримувати зайву воду в організмі, плюс до цього натрій сприяє всмоктуванню судинами великої кількості адреналіну. І який результат? Артеріальний тиск зростає і людина стає гипертоником.

Найцікавіше, з метою лікування гіпертонії приймаються ліки, які сприяють уповільненню процесу окислення жирів, одержуваних з їжею. Звичайно, вага буде рости.

Ви можете мати нормальний ІМТ і при цьому великий живіт, що також може свідчити про високий рівень ліпопротеїнів низької щільності (так званого «поганого» холестерину). Саме такі ліпопротеїни є провокаторами атеросклерозу. Це говорить про високу ймовірність виникнення захворювань серця і судин, в тому числі і ішемічної хвороби.

У добавок до всього, жирові відкладення в області живота здатні привести до формування каменів у жовчному міхурі, особливо це стосується жінок, для них ризик жовчнокам’яної хвороби дуже великий.

Гормональний дисбаланс

Живіт може рости і через гормональну стряску. Після того, як чоловік переступив рубіж 35-ти років, у його гормональної системи починається перебудова. З кожним роком зменшується рівень статевих гормонів, саме після цього рубежу запускається процес завершення репродуктивного віку. Кількість жирових відкладень зростає, а кількість м’язової маси знижується. Звичайно, всі ці біологічні процеси – природні для організму, проте цілком можна їм протистояти.

Якщо у жінки росте живіт і жирові відкладення сконцентрувалися ще і на сідницях (з’явилися так звані «вушка»), це може говорити про ендокринні причини порушення обміну речовин. Варто відвідати ендокринолога, щоб розібратися, чи насправді причина проблеми в якому-небудь ендокринному порушенні або чим-небудь ще.

Гормональна перебудова в організмі жінки відбувається не тільки з віком, але і кожен місяць. Коли в організмі всі процеси протікають нормально, гормональний струс непомітний. Але якщо існують які-небудь захворювання, наприклад, по гінекології, то може з’явитися зайва вага.

Якщо ви знаєте, чому у вас росте живіт, і особливо, якщо це відбувається прискореними темпами без будь-яких видимих причин, потрібно обов’язково звертатися за допомогою до фахівців: ендокринолога, терапевта, андролога або гінеколога. Разом ви зможете не тільки ефективно відновити свою фігуру, але і поліпшити своє здоров’я.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.