Чому з віком зменшується гострота слуху?

Чому з віком зменшується гострота слуху?

З роками у людини часто знижується слух. Починається це зазвичай після 40 років, але спочатку може залишатися непоміченим. І тільки після п’ятдесяти чоловік зауважує, що не всі слова він однаково добре розбирає, не чує цокання наручного годинника. Зрідка зниження слуху супроводжується відчуттям шуму у вухах, особливо помітним вночі. У деяких можуть бути запаморочення.

Чому з віком зменшується гострота слуху?

Яке ж походження вікової приглухуватості? Перш за все вона пов’язана зі склеротичними змінами судин, дегенеративними процесами в слуховому нерві, в волокнах провідних шляхів, звуковоспрінімающих клітинах, в тканинах кори головного мозку. Певне значення має також розростання сполучної тканини, особливо при атеросклерозі, в результаті чого знижується еластичність зв’язок і мембран звукопроводящих елементів вуха.

Шкідливо діє на слух їжа, багата холестерином і жирними кислотами, і взагалі систематичне переїдання. Зайва вага – один із супутників атеросклерозу і гіпертонічної хвороби, при яких завжди майже порушується живлення органу слуху. До вираженого погіршення слуху ведуть постійні інтоксикації організму, перш за все тютюном і алкоголем, і тривалий необгрунтований прийом ліків типу стрептоміцину, неоміцину, аспірину.

Що робити, коли слух слабшає?

Що робити, коли слух слабшає?

Перш за все скористатися тими засобами і методами, які взагалі попереджають вікові зміни організму, а також наполегливо лікувати атеросклероз, гіпертонічну хворобу. Необхідно налагодити раціональний режим праці і відпочинку, обмежити споживання рідин і солі. Тонізують організм вітаміни, гормональні препарати. Але все це має призначити лікар.

Крім того, завжди в запасі є ще і слухові апарати. До послуг хворих багато моделей цих «компенсаторів слуху» – кишенькові, у вигляді окулярів, заушников, внутрішньовушних вкладишів. Придбати їх можна в магазинах медтехніки та спеціальних медичних центрах після діагностики і рекомендації фахівця.

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.