
Багато хто задається питанням, чому хочеться солодкого, коли поганий настрій, коли настає вечір, після їжі або перед місячними хочеться солодкого, коли треба худнути і коли худнути не треба? Коли нема чого робити – від нудьги, і щоб «заїсти» невдачі, проблеми та неприємності. У яких ще випадках тягне на солодке?
Сьогодні багато хто хоче схуднути, але замість того, щоб відкоригувати своє харчування і зробити його більш збалансованим, збільшити фізичні навантаження та спалювати більше калорій, більшість вибирає строгі дієти, а то і взагалі голодування.
Очевидні плюси: економія часу на приготування їжі, економія грошей і іноді дійсно швидке схуднення. Але не завжди очевидні мінуси: проблеми зі здоров’ям та повернулися кілограми з «прибавкою».
Чому ж нам так хочеться солодкого, причому від такої залежності страждають не тільки жінки, а й чоловіки (хоча ніколи в цьому не зізнаються). Причин, насправді багато, все залежить від конкретно взятої людини, але загальні причини тяги до солодощів все ж є:
- Наша центральна нервова система працює на глюкозі, отримати її з солодощів і швидких вуглеводів набагато простіше, ніж, з білків та складних вуглеводів. А хто з нас не любить йти по шляху найменшої опори?
- Під час схуднення більшість різко знижує калорійність їжі, що вживається до 1000 ккал в день, а то і менше. Організму банально не вистачає енергії для роботи внутрішніх органів. І тоді мозок неадекватно реагує на солодке (як він це робить, я писала у статті «Секрети схуднення») знову ж таки штовхаючи нас на пошук швидких вуглеводів
- Хочеться солодкого ще й від втоми, нервового перенапруження, негативних емоцій та недосипання. Нам не вистачає «гормонів задоволення», а цукор разом з швидкими вуглеводами фактично «б’ють» по центрам задоволення в мозку, піднімають рівень глюкози в крові, сприяючи, таким чином, підвищенню настрою та енергії. Несвідомо формується залежність «поганий настрій-з’їв солодке-гарний настрій».
- Якщо постійно хочеться солодкого, це може ще говорити про те, що в організмі не вистачає кальцію, магнію, серотоніну або адреналіну.
- У багатьох виробляються звички: зустрілися зі знайомими в кафе – попили кави-лате з тістечком, або з’їли по морозиву, на роботі подарували коробку цукерок, відсвяткували день народження співробітника смачним тортиком, зайшли в магазин після роботи, втомлені та голодні і накупили купу непотрібної їжі, в тому числі і солодощів, вечірні посиденьки з сім’єю над чашкою чаю з булочками … Варіантів безліч, можете перерахувати свої 🙂
Ще кілька секретів чому нам так хочеться солодкого у відеоролику: