Чому нам хочеться солодкого?

Чому нам хочеться солодкого

Багато хто задається питанням, чому хочеться солодкого, коли поганий настрій, коли настає вечір, після їжі або перед місячними хочеться солодкого, коли треба худнути і коли худнути не треба? Коли нема чого робити – від нудьги, і щоб «заїсти» невдачі, проблеми та неприємності. У яких ще випадках тягне на солодке?

Сьогодні багато хто хоче схуднути, але замість того, щоб відкоригувати своє харчування і зробити його більш збалансованим, збільшити фізичні навантаження та спалювати більше калорій, більшість вибирає строгі дієти, а то і взагалі голодування.

Очевидні плюси: економія часу на приготування їжі, економія грошей і іноді дійсно швидке схуднення. Але не завжди очевидні мінуси: проблеми зі здоров’ям та повернулися кілограми з «прибавкою».

Чому ж нам так хочеться солодкого, причому від такої залежності страждають не тільки жінки, а й чоловіки (хоча ніколи в цьому не зізнаються). Причин, насправді багато, все залежить від конкретно взятої людини, але загальні причини тяги до солодощів все ж є:

  • Наша центральна нервова система працює на глюкозі, отримати її з солодощів і швидких вуглеводів набагато простіше, ніж, з білків та складних вуглеводів. А хто з нас не любить йти по шляху найменшої опори?
  • Під час схуднення більшість різко знижує калорійність їжі, що вживається до 1000 ккал в день, а то і менше. Організму банально не вистачає енергії для роботи внутрішніх органів. І тоді мозок неадекватно реагує на солодке (як він це робить, я писала у статті «Секрети схуднення») знову ж таки штовхаючи нас на пошук швидких вуглеводів
  • Хочеться солодкого ще й від втоми, нервового перенапруження, негативних емоцій та недосипання. Нам не вистачає «гормонів задоволення», а цукор разом з швидкими вуглеводами фактично «б’ють» по центрам задоволення в мозку, піднімають рівень глюкози в крові, сприяючи, таким чином, підвищенню настрою та енергії. Несвідомо формується залежність «поганий настрій-з’їв солодке-гарний настрій».
  • Якщо постійно хочеться солодкого, це може ще говорити про те, що в організмі не вистачає кальцію, магнію, серотоніну або адреналіну.
  • У багатьох виробляються звички: зустрілися зі знайомими в кафе – попили кави-лате з тістечком, або з’їли по морозиву, на роботі подарували коробку цукерок, відсвяткували день народження співробітника смачним тортиком, зайшли в магазин після роботи, втомлені та голодні і накупили купу непотрібної їжі, в тому числі і солодощів, вечірні посиденьки з сім’єю над чашкою чаю з булочками … Варіантів безліч, можете перерахувати свої 🙂

Ще кілька секретів чому нам так хочеться солодкого у відеоролику:

Думаю, тепер вам стало зрозуміло, чому ж так сильно хочеться солодкого.
Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна Мирна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.