Чим небезпечна хвора печінка

Функції печінки

Привіт, дорогі читачі! Коли ми з вами розмовляємо про здоров’я і трапляються з ним проблеми, нерідко вся наша увага прикута до одного якогось органу або системі, що відчуває нездужання. Однак, думаю вам відомо, що організм – це єдине ціле, і здоров’я людини складається з здоров’я всіх його складових частин. Виходить, що всі органи і системи взаємозалежні один від одного, і, очевидно, що проблеми з одним з них відображаються на всіх органах без виключення.

Особливим таким непарним органом в нашому тілі є печінку. На неї покладено найважливіші завдання. Виконувати функції печінки не здатне ні одне штучне пристосування, тільки гемодіаліз може на короткий час служити неповноцінною заміною цього органу.

За рахунок того, що печінка, це найбільший орган в тілі людини, що майже не має нервових закінчень, хворіти вона часто починає занадто пізно. Тому в наших силах вчасно піклуватися про неї: очищати, живити, берегти від шкідливих речовин. Адже, як ви переконаєтеся, наша печінка – великий трудівник, від безперебійної і чіткої роботи якої залежить здоров’я всього організму.

Різноманітні функції печінки

1. Печінка нейтралізує і виводить потрапляючі в організм отрути і токсини, а також віруси, бактерії, мікроби і розщеплює вжиті нами фармпрепарати. Коли їх занадто багато, печінка руйнує себе, намагаючись нас захистити. Хоча є хороша новина: печінка здатна повністю відновитися протягом 3-х місяців, якщо створити для цього сприятливі умови.

Найбільшої шкоди печінки завдають такі отрути: алкоголь, сигарети і жирна їжа.

2. Переробляє гормони і регулює їх рівень, забезпечуючи оптимальний обмін речовин.

Прикладом, жіночий гормон естроген розпадається тільки в печінці, якщо печінка повноцінно не справляється зі своїми функціями, естрогени починають накопичуватися як у жінок, так і у чоловіків – чоловіки стають статурою схожі на жінок і відчувають проблеми з надмірною вагою і статевим життям, а жінки страждають зайвою вагою, набряком, дратівливістю, високим тиском, проблемами з менструальним циклом, головними болями, утворенням кіст в грудях і на яєчниках, депресіями і масою інших неприємностей.

Різноманітні функції печінки

3. Регулювання оптимальної роботи травлення.

 • Печінка виробляє певні ферменти і гормони, які беруть участь у розщепленні їжі.
 • під час нормальної роботи орган виробляє найважливіші амінокислоти, які забезпечують функціонування всього організму, наприклад, печінку бере участь у виробленні білків, що беруть участь в процесі згортання крові.
 • Виробляє жовч.

4. Кровотворна функція печінки властива ембріонам і маленьким дітям. У дорослих же ця функція даними органом втрачається.

5. Депо і поставка вітамінів і мікроелементів: міді, заліза, вітаміну А, В12, Д, кобальту, печінку перетворює каротин на вітамін А, плюс бере участь в метаболізмі інших вітамінів (С, Е, К, РР, фолієвої кислоти).

6. Печінка ще називають депо для крові, терміново потрібної організму при пораненні, великій крововтраті. Також вона виробляє холестерин, корисний і шкідливий.

7. Створення енергетичного резерву. Печінка виконує життєво важливу функцію в організмі – обмін вуглеводів. Коли ми вживаємо їжу, що містить вуглеводи, в кишковому тракті вона перетворюється в глюкозу, яка йде в кровотік, а потім потрапляє в печінку і зберігається там у вигляді глікогену або жирних кислот. Коли в організмі настає голод на глюкозу, глікоген переробляється в глюкозу і підживлює енергією весь організм.

Більше інформації про будову печінки, які вона виконувала функції і захворюваннях, що вражають її тканини, а також про жовчному міхурі дивіться в цьому відео:

Якщо всі описані тут функції узагальнити в двох словах: завдання печінки нейтралізувати шкідливі речовини, які проникають в організм, безпосередньо брати участь у виробництві найважливіших для життєдіяльності речовин і виводити все, що організму не потрібно.

Коли ж з печінкою виникають неполадки, вони провокують проблеми і з іншими органами і виконуваними ними функціями.

Найважливіша функція печінки – вироблення жовчі, яка бере участь у травному процесі кишкового тракту, розщеплюючи жири, допомагає їх всмоктувати, а також стимулює моторику кишечника.

Коли в тонкий кишечник в недостатній кількості надходить жовч з жовчного міхура, їжа погано перетравлюється і всмоктується.

Симптоми цього неблагополуччя:

 • діарея,
 • газоутворення,
 • запори,
 • біль і дискомфорт в області печінки.

Замість процесу травлення через відсутність жовчі харчова грудка починає гнити з виділенням газів. У даній ситуації важливо простимулювати роботу печінки, наприклад, даючи їй рослинні жири – олії (кукурудзяна, оливкова та інші).

Зайва вага і ожиріння – нерідко наслідок недостатнього розщеплення жирових молекул печінкою.

При дефіциті жовчі запори трапляються часто. Жовч виступає своєрідною змазкою кишкового тракту, допомагаючи легше виводити з нього перероблену їжу.

Печії також бувають з цієї ж причини.

Тибетська медицина стверджує, що багато виразкові процеси виникають через погану роботи печінки і жовчного міхура. Шлунок починає виділяти набагато більшу кількість кислоти, ніж потрібно, в тому випадку, коли печінка і підшлункова залоза погано функціонують і жовчні канали закупорені. Якщо це відбувається на постійній основі ще і під впливом стресів, виникають виразки.

До того ж мала кількість виділеної жовчі згубно впливає і на підшлункову залозу: вона не здатна видати травні ферменти, які виробила, і захворює.

До того ж збої в роботі підшлункової залози та печінки, неповного засвоєння розщеплених продуктів призводять до появи бородавок і печінкових плям, екземи та папілом, а також алергічних проявів на шерсть тварин.

Люди з жовчнокам’яної хворобою і проблемами з печінкою в більшості випадків страждають від геморою.

Нерідкі проблеми із зором через хвору печінку, в якій погано відбувається синтез вітамін А.

Якщо людина надмірно схильна до стресів, депресії і неврозів, йому рекомендується очистити печінку від шлаків.

Деякі проблеми з суглобами говорять про накопичення невідпрацьованих нашим органом продуктів метаболізму.

Печінка також впливає на статеву сферу. Через порушення у функціонуванні печінки підшлункова залоза не приймає цинк в повній мірі. А, як відомо, даний елемент дуже важливий для чоловічого здоров’я. Його дефіцит – це прямий шлях до імпотенції і аденомі.

Яєчники у жінок є залозами внутрішньої секреції і складовими частинами всієї системи залоз в організмі. Якщо з однієї із залоз (а печінка – це найбільша залоза) почалася проблема, це впливає на весь жіночий організм.

Поганий метаболізм – причина в збої роботи печінки, а проблеми з мигдалинами і поліпи в носі у дитини – це наслідок поганого метаболізму. Особливо часто це відбувається при непереносимості дитиною козячого молока. Якщо припинити його пити, то проблема може піти.

Дорослі можуть страждати від хронічного нежитю або тонзиліту через погану роботу печінки. У такому випадку їм теж потрібно припинити пити молоко, тоді в носоглотці і в кишковому тракті перестане вироблятися слиз.

Рецепти для підтримки і поліпшення роботи печінки

 • Змішайте безсмертник (2ч.л.) і воду (250мл), нехай 1ч. постоїть. Пийте по 50 мл тричі на день за 30 хв. до їжі.
 • Приготуйте таку суміш: череда, перцева м’ята, корінь солодки (всі по одній частині); деревій, квіти безсмертника і листки чорниці (по дві частини); листки обліпихи (три частини). Зачерпніть 2ст отриманої суміші і заваріть з 500мл окропу. Протягом шести-восьми годин засіб настоюється, потім вживається по 1ст.л. тричі на день за 20хв. до їжі.
 • Приготуйте трав’яну суміш: ромашку, березові бруньки, безсмертник і звіробій (всі в однакових частинах). 1ст.л. отриманої суміші заваріть 500мл окропу і нехай 1ч. постоїть. Двічі в день випивайте засіб по 200мл (попередньо додайте 1ч меду) за 20хв. перед їжею або через дві години після.
 • зітреш до стану порошку корінь кульбаби і, зачерпнувши неповну чайну ложку, вживайте до чотирьох разів на день за 20хв. до їжі. Запивайте одним-двома ковтками кип’яченої води.
 • Приготуйте суміш з 500мл яблучного соку і 1ч.л. меду і вживайте в ранковий час і ввечері.

Бережіть свою печінку, так ви вбережете здоров’я всього організму.

Будьте здорові!

Інформація до роздумів:

«Автор, редактор» Інна Мирна 92 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.