Чи підвищують банани рівень цукру в крові?

банани рівень цукру в крові

Якщо ви страждаєте діабетом або маєте підвищений ризик розвитку даного захворювання, дуже важливо тримати під контролем рівень цукру в крові шляхом правильно організованого харчування і фізичної активності. Різні харчові продукти неоднаково впливають на рівень цукру в крові і у кожної людини, яка страждає на діабет, реакція у вигляді підвищення глюкози крові може бути також різною. Лікуючий лікар або лікар-дієтолог може допомогти вам розробити план здорового харчування, який повинен включати в достатній кількості фрукти і овочі. Хоча навіть такі корисні продукти як банани можуть значно підвищувати рівень глюкози в крові, що вимагає постійного контролю над рівнем цукру.

Діабет

В результаті травлення і складного обміну вуглеводів глюкоза зазвичай потрапляє в кров, наповнюючи організм необхідною для його повноцінної роботи енергією. Гормон інсулін відіграє величезну роль у підтриманні рівня глюкози на належному рівні, тому вкрай важливо щоб рівень його ні нижче нормативних значень. У людей, які страждають на діабет, інсулін не виробляється зовсім, або в дуже низьких кількостях, що може привести до значного зростання глюкози в крові. Згодом високий рівень цукру в крові може призвести до погіршення зору, привести до розвитку серцево-судинних захворювань, патології нирок і нервової системи. Величезну роль в профілактиці даного захворювання або розвитку ускладнень грає правильна дієта, призначена Вашим лікуючим лікарем, що дозволяє підтримувати рівень цукру в крові на необхідному рівні.

банани підвищують рівень цукру

Вуглеводи

Вуглеводна їжа є провідним фактором, що впливає на рівень глюкози в крові. Людям, що страждають на діабет, необхідно стежити не тільки за тим, як багато вуглеводної їжі вони вживають, а й який вид продуктів вони вибирають. Вуглеводи, що надходять з таких продуктів очищеного зерна, як білий хліб, рис, картопля і випічка, мають тенденцію бути перетравленими дуже швидко. Вони можуть викликати різкий стрибок рівня глюкози в крові, створюючи труднощі в управлінні даним захворюванням. Вуглеводи, джерелами яких є фрукти, овочі і продукти з цільних злаків засвоюються повільніше, що дозволяє тримати рівень цукру в крові під контролем. Хоча навіть така здорова їжа як банани вимагає контролю рівня цукру крові після вживання даного виду продукту. Рівень цукру не повинен перевищувати 180 мг / дл протягом 1-2 годин після їжі.

Банани і рівень цукру в крові

Головна мета для діабетиків з’їдати не більше 45 грам вуглеводів за один прийом їжі, для деяких ця норма може бути нижче. Банани є невід’ємною частиною здорового харчування, тому що багаті харчовими волокнами, калієм і вітаміном С, але також містять вуглеводи і кількість яких залежить від розміру банана. За нашими даними банан довжиною 15 см або менше містить близько 18,5 м вуглеводів, 17-20 см довжина банана відповідає 27-31 г. вуглеводів, 23 см і більше довжина відповідає змісту від 35 г вуглеводів і більш. Таким чином вживання бананів може підвищити вміст цукру в крові.

Глікемічний індекс і глікемічеське навантаження

Банани мають низький глікемічний індекс (ГІ) рівний 47 або помірну глікемічний навантаження (ГН) рівну 11. Обидва критерії показують рівень можливого впливу харчового продукту на вміст цукру крові. Продукти з високим вмістом глікемічного індексу і глікемічний навантаження мають виражений ефект на рівень цукру в крові, приводячи до різких його стрибків, в той час як продукти з низьким і помірним вмістом глікемічних індексу і навантаження мають виражений тривалий ефект. За словами співробітників Інституту Лайнуса Полінга, вживання продуктів з низьким або помірним рівнем глікемічних індексу і навантаження допомагає регулювати рівень цукру в крові, а також знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

«Автор, редактор» Інна 137 публікації
Мене звуть Інна Мирна. Мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.