Препарати для схуднення. Чи існує панацея для зниження ваги?

Препарати для схуднення

Як було б легко і просто жити, якби існували Препарати для схуднення! Їж, що хочеш, скільки і коли хочеш, не обмежуй себе ні в чому (особливо у всіх цих ароматно-апетитних вкусностях), а потім раз – пігулку або травичку якусь випив – і ніяких проблем, вага знижується без зусиль! Чи існує панацея для зниження ваги? Давайте розбиратися разом.

Відповідно до грецької легендою Панацея ( «всеврачующа») була однією з дочок Аеклепія, бога лікування і медицини. Вона лікувала, використовуючи лікувальну силу рослин, її ім’я означало, що є рослина, яка здатна вилікувати будь-яку хворобу. Від того і пішло, що словом «панацея» зараз позначають ліки, яким лікують всі хвороби.

Але не існує ніякої панацеї для схуднення. Не існує чарівних таблеток, магічних дієт. Є тільки один шлях до стабільного і безпечного зниження ваги – це формування такого стилю життя, який включає в себе правильне, збалансоване харчування і фізичну активність.

Однак, протягом довгого часу ми могли спостерігати появу різноманітних «чарівних ліків», які з’являлися і зникали. Одні були безпечні, але не ефективні, інші навпаки, вкрай небезпечні для людського здоров’я.

Амфетаміни в 50-60-х роках минулого століття виписувалися тим, хто прагнув схуднути. Потім тільки заговорили про те, що їх вживання призводить до фізичної та психологічної залежності, параної, галюцинацій і маячних ідей, вже не кажучи про такі проблеми, як свербіж шкіри, безсоння, виразки, депресія, булімія і імпотенція.

Препарати для схуднення

У 1996 році була схвалена комбінація таких ліків, як дексфенфлюрамін, фентермин і фенфлюрамин, які в результаті привели до безлічі смертей і проблем зі здоров’ям (наприклад, фенфлюрамин мав побічна дія, що викликає первинну легеневу гіпертензію – смертельно небезпечне захворювання). Тільки потім ці препарати вилучили з продажу …

З метою схуднення виписується препарат, званий сибутрамін, який сприяє зниженню кількості серотоніну в головному мозку. Якщо поєднувати ці ліки з низькокалорійною дієтою та фізичними навантаженнями, за перші два тижні втрата у вазі становить приблизно 2 кг. Такого результату можна досягти і без ліків, звичайною дієтою і вправами. До речі, прийом сибутраміну сприяє розвитку артеріальної гіпертонії.

Найпопулярніше на сьогоднішній день ліки для схуднення «Ксенікал» ( «Орлістат»). Ліки сприяє блокуванню всмоктування 30% жирів, що вживаються людиною. Воно малоефективне і дороге, має низку неприємних і небезпечних побічних дій. Якщо людина, що приймає препарат, здатний витримати всі проблеми з кишечником (мимовільні виділення, маслянистий, рідкий стілець, запах, здуття живота і газоутворення), то перші шість місяців дійсно спостерігається зниження ваги, але після відміни препарату, вага повертається, навіть з надлишком, тому що посилюється апетит.

Різні незбалансовані дієти також не є панацеєю для схуднення. Є таке поняття, як «дієта йо-йо», з чим знайомі багато, хто намагається худнути. Перший час, «сидячи» на який-небудь дієті, втрачаєш 5-10 кг, а потім ці кілограми стрімко повертаються, прихоплюючи з собою «друзів» – нові кілограми. І чим довше людина дотримується такої дієти, тим більшу вагу набирає потім.

Чому так відбувається? Вся справа в тому, що людський організм приблизно складається зі ста трильйонів клітин. Коли ми дотримуємося сувору дієту, клітини випробовують голод, вони змушені витрачати запаси жирів, що і сприяє схудненню. Вони сповільнюють обмін речовин, намагаючись зберегти свої запаси.

Коли людина повертається до свого звичайного харчування, клітини, згідно інстинкту виживання, запасаються жиром в кількості навіть більшому, ніж у них було до того. І людина стає повніше, ніж був до дієти.

Тому важливо не шукати панацею для схуднення, а навчитися годувати свої клітини, щоб не допускати в них почуття голоду, тоді вони будуть більш охоче розлучатися зі своїми жировими запасами.

Будьте здорові!

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.