Препарати для схуднення. Чи існує панацея для зниження ваги?

Препарати для схуднення

Як було б легко і просто жити, якби існували Препарати для схуднення! Їж, що хочеш, скільки і коли хочеш, не обмежуй себе ні в чому (особливо у всіх цих ароматно-апетитних вкусностях), а потім раз – пігулку або травичку якусь випив – і ніяких проблем, вага знижується без зусиль! Чи існує панацея для зниження ваги? Давайте розбиратися разом.

Відповідно до грецької легендою Панацея ( «всеврачующа») була однією з дочок Аеклепія, бога лікування і медицини. Вона лікувала, використовуючи лікувальну силу рослин, її ім’я означало, що є рослина, яка здатна вилікувати будь-яку хворобу. Від того і пішло, що словом «панацея» зараз позначають ліки, яким лікують всі хвороби.

Але не існує ніякої панацеї для схуднення. Не існує чарівних таблеток, магічних дієт. Є тільки один шлях до стабільного і безпечного зниження ваги – це формування такого стилю життя, який включає в себе правильне, збалансоване харчування і фізичну активність.

Однак, протягом довгого часу ми могли спостерігати появу різноманітних «чарівних ліків», які з’являлися і зникали. Одні були безпечні, але не ефективні, інші навпаки, вкрай небезпечні для людського здоров’я.

Амфетаміни в 50-60-х роках минулого століття виписувалися тим, хто прагнув схуднути. Потім тільки заговорили про те, що їх вживання призводить до фізичної та психологічної залежності, параної, галюцинацій і маячних ідей, вже не кажучи про такі проблеми, як свербіж шкіри, безсоння, виразки, депресія, булімія і імпотенція.

Препарати для схуднення

У 1996 році була схвалена комбінація таких ліків, як дексфенфлюрамін, фентермин і фенфлюрамин, які в результаті привели до безлічі смертей і проблем зі здоров’ям (наприклад, фенфлюрамин мав побічна дія, що викликає первинну легеневу гіпертензію – смертельно небезпечне захворювання). Тільки потім ці препарати вилучили з продажу …

З метою схуднення виписується препарат, званий сибутрамін, який сприяє зниженню кількості серотоніну в головному мозку. Якщо поєднувати ці ліки з низькокалорійною дієтою та фізичними навантаженнями, за перші два тижні втрата у вазі становить приблизно 2 кг. Такого результату можна досягти і без ліків, звичайною дієтою і вправами. До речі, прийом сибутраміну сприяє розвитку артеріальної гіпертонії.

Найпопулярніше на сьогоднішній день ліки для схуднення «Ксенікал» ( «Орлістат»). Ліки сприяє блокуванню всмоктування 30% жирів, що вживаються людиною. Воно малоефективне і дороге, має низку неприємних і небезпечних побічних дій. Якщо людина, що приймає препарат, здатний витримати всі проблеми з кишечником (мимовільні виділення, маслянистий, рідкий стілець, запах, здуття живота і газоутворення), то перші шість місяців дійсно спостерігається зниження ваги, але після відміни препарату, вага повертається, навіть з надлишком, тому що посилюється апетит.

Різні незбалансовані дієти також не є панацеєю для схуднення. Є таке поняття, як «дієта йо-йо», з чим знайомі багато, хто намагається худнути. Перший час, «сидячи» на який-небудь дієті, втрачаєш 5-10 кг, а потім ці кілограми стрімко повертаються, прихоплюючи з собою «друзів» – нові кілограми. І чим довше людина дотримується такої дієти, тим більшу вагу набирає потім.

Чому так відбувається? Вся справа в тому, що людський організм приблизно складається зі ста трильйонів клітин. Коли ми дотримуємося сувору дієту, клітини випробовують голод, вони змушені витрачати запаси жирів, що і сприяє схудненню. Вони сповільнюють обмін речовин, намагаючись зберегти свої запаси.

Коли людина повертається до свого звичайного харчування, клітини, згідно інстинкту виживання, запасаються жиром в кількості навіть більшому, ніж у них було до того. І людина стає повніше, ніж був до дієти.

Тому важливо не шукати панацею для схуднення, а навчитися годувати свої клітини, щоб не допускати в них почуття голоду, тоді вони будуть більш охоче розлучатися зі своїми жировими запасами.

Будьте здорові!

На правах реклами

Загрузка...
«Автор, редактор» Інна 134 публікації
Мене звуть Інна Мирна. Мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.