Біль в колінному суглобі при навантаженнях

Біль в колінному суглобі

Більшість бігунів рано чи пізно починають відчувати болючі відчуття в коліні, особливо якщо вони бігають по твердих поверхнях, таким як бетон і асфальт. Це відбувається через ритмічні ударів ніг об землю, з яких, по суті, і складається біг. Імпульс від ударів передається в нижню половину тіла, змушує кістки і хрящі стикатися і тертися один об одного. Через якийсь час, якщо ви належним чином не дбаєте про своє тіло, біг може викликати зношування гомілковостопних, колінних і тазостегнових суглобів. Щоб зменшити негативний вплив різких рухів, природою передбачена хрящова прокладка, що розташовується в наших колінах – меніск. Але вона не застрахована від пошкоджень сама по собі.

Функція меніска

Меніск є два диска з сполучної тканини в формі півмісяця, розташованих між гомілкою і стегном і прямо під колінної чашечкою. Першочергове функція – служити амортизирующим буфером для ударної хвилі, що піднімається від стопи. Меніск оберігає дві великі кістки – стегнову зверху і большеберцовую знизу – від зайвого тертя і стабілізує колінний суглоб. Меніск грає важливу роль в організмі бігуна, адже під час бігу особливо важливо поглинути ударну хвилю і оберегти суглоб від тертя і болю.

Біль в колінному суглобі

Можливі проблеми колінних суглобів

У більшості випадків біль в колінному суглобі обумовлена ушкодженнями тканини. Тим не менш, це не обов’язково повинен бути серйозний поперечний розрив – травми меніска можуть також включати в себе зношування країв тканин. Можливо, суглоб все ще буде виконувати свої функції при незначних розривах. Багато що змагаються атлети продовжують виступати з первинної травмою меніска. Але через кілька днів після травми виникне набряк і блокада колінного суглоба. Меніск не обов’язково травмується у кожного бігуна, проблема може підстерігати будь-якого випадково пошкодив коліно людини. Що стосується бігунів, то вони можуть вивихнути коліно, неправильно наступаючи при русі, або тренуючись на піщаній, кам’янистій або нерівному грунту. Якщо постійно нехтувати правилами безпеки, то колінного суглобу загрожує поступовий знос меніска. Бігунам поважного віку слід бути особливо уважними до себе. Якщо ви проігноруєте симптоми і не займетеся вчасно своїм здоров’ям, в якийсь момент пошкоджена тканина меніска стане переміщатися під колінної чашечкою, що призведе до блокади суглоба.

проблеми колінних суглобів

Симптоми при розриві меніска

Розрив меніска можна розпізнати по болю, нерухомості і припухлості в районі суглоба. Можливо, рухливість суглоба буде обмежена, або вам стане важко переносити вагу на травмовану ногу – це залежить від ступеня пошкоджень в тканинах. Біг стане болючим або неможливим взагалі, особливо якщо через травму ви не зможете крокувати так само широко, як раніше. У багатьох випадках симптоми не проявляються так чітко, так що уважно стежите за будь-якими негативними змінами в своєму тілі.

Лікування колінних суглобів

Лікування колінних суглобів

Лікування призначається лікарем і залежить від тяжкості стану. Швидше за все, вам зроблять рентген і / або магнітну томографію – це стандартна процедура для оцінки ступеня травми. Якщо розрив відбувся в зовнішньому меніску, можливо, не доведеться вдаватися до хірургічного втручання. А ось розриви внутрішнього меніска, в свою чергу, часто вимагають операційного лікування. До бігу ви зможете повернутися після періоду відпочинку та реабілітації.

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.