Активоване вугілля для схуднення: наукова думка

Дізнайтеся основні позитивні якості активованого вугілля та як приймати його на дієті, щоб посилити процес спалювання зайвої ваги.

§ Зміст статті:

 1. Властивості
 2. Механізми роботи
 3. Чи є користь від використання в період схуднення
 4. Як застосовувати для схуднення

Зараз практично на кожному жіночому форумі можна знайти гілку з обговоренням ефективності активованого вугілля для схуднення. Цей медпрепарат вважається безпечним, і багато представниць прекрасної половини людства бачать в ньому ідеальний засіб для боротьби із зайвою вагою. Інтерес до активованого вугілля підігрівається твердженнями про те, що з його допомогою в короткі терміни худнули зірки вітчизняного шоу-бізнесу.

Все це робить чорні таблетки вкрай популярними, але перед початком їх використання варто дізнатися наукову думку про використання активованого вугілля для схуднення. Якщо уважно прочитати відгуки жінок, які вже використовували даний засіб, то все не так просто. Деяким препарат допоміг, а ось інші не отримали жодних позитивних результатів. Давайте з’ясуємо, наскільки ефективне активоване вугілля при схудненні.

Властивості активованого вугілля

Властивості активованого вугілля
Даний препарат також відомий під назвою карболен, хоча для більшості людей це все ж активоване вугілля. Його вартість мінімальна і він вільно продається в будь-якій аптеці. У медицині чорні таблетки активно використовуються при отруєннях. По суті, активоване вугілля – ентеросорбент, здатний швидко вбирати різні токсини з травного тракту.

На жаль, він не є вибірковим і поглинає не тільки шкідливі, але і корисні речовини, наприклад, аміни, ферменти або вітаміни. Наші далекі предки вже знали про цілющу здатності вугілля. Наприклад, в Давньому Єгипті він часто використовувався для лікування легких опіків та отруєнь. На Русі цей засіб використовувався як засіб від розладів кишкового тракту.

Приблизно в сімнадцятому столітті вчені систематизували знання знахарів різних народів, і вугілля стало офіційно вважатися ліками. Однак під час його використання у людей часто виникали додаткові проблеми з роботою органів травлення, зокрема запори. В результаті широко застосовуватися в медицині активоване вугілля став лише з сімдесятих років. До цього часу було проведено безліч досліджень, і стало зрозуміло, як необхідно грамотно використовувати вугілля.

Цікавим історичним фактом є те, що основну роботу з вивчення препарату провели вчені в Радянському Союзі. Причому сталося це в першу чергу завдяки високій зацікавленості в даному питанні представників військово-промислового комплексу. На Заході активоване вугілля навіть сьогодні не отримало такого широкого поширення, як на теренах пострадянського простору. Багато вчених заявляють, що закордонні сорбенти поступаються за ефективністю активованому вугіллю.

В даний час для випуску препарату використовується різна сировина. На фінальній стадії виробництва таблетки проходять додаткову обробку – частинки речовини покриваються мікроскопічними порами, що дозволяє збільшити ефективність сорбенту й мінімізувати побічні ефекти.

Механізми роботи активованого вугілля

Механізми роботи активованого вугілля

Ми вже говорили, що в медицині препарат використовується в якості фільтра. Опинившись в кишковому тракті, пориста поверхня таблеток вбирає різні токсини, патогенні мікроорганізми, надлишкову рідину і т. д. Слід зауважити, що активоване вугілля має досить високу швидкість поглинання шкідливих речовин. В результаті велика кількість «сміття» нейтралізується до того моменту, як зможе проникнути в кровотік через стінки кишечника.

Виходячи з цього, можна відзначити найбільш значущі ефекти активованого вугілля:

 1. Здатний швидко нейтралізувати різні токсини, патогенні мікроорганізми і отрути
 2. При переході на правильне харчування дозволяє швидко очистити організм від залишків шкідливих речовин
 3. Здатний усунути деякі порушення в роботі травної системи
 4. Покращує стан шкірного покриву і загальне самопочуття
 5. Нормалізує роботу деяких внутрішніх органів

Також існує думка, що активоване вугілля здатне справляти на організм омолоджуючу дію. Крім цього відзначається його здатність відновлювати баланс ліпопротеїнових з’єднань, покращувати самопочуття людей, які страждають на діабет та сповільнювати процеси утворення каменів у сечовому і жовчному міхурах.

Нам залишається в даному питанні перерахувати й показання до використання активованого вугілля:

 • Отруєння промисловими, лікарськими та іншими видами отрут
 • Інтоксикація після променевої та хіміотерапії
 • Сальмонельоз, діарея і дизентерія
 • Сильний метеоризм
 • Подагра
 • Різні недуги, причиною розвитку яких стали процеси гниття або бродіння в кишечнику

Крім цього активоване вугілля може призначатися як додатковий засіб при лікуванні алергій, астми та порушеннях роботи нирок з печінкою.

Чи є користь від застосування активованого вугілля в період схуднення?

застосування активованого вугілля

У тому, що препарат є ефективним лікарським засобом, сумнівів не виникає. Значно цікавіше дізнатися наукову думку про використання активованого вугілля для схуднення. Тут все неоднозначно, і суперечки між вченими тривають і зараз. В цьому немає нічого дивного, адже результати застосування чорних таблеток при схудненні дуже суперечливі, як і підхід до цього питання.

Щоб можна було зробити висновки про користь активованого вугілля для боротьби із зайвою вагою, необхідно вивчити всі процеси, що протікають в організмі після прийому препарату:

 1. Спостерігається здуття. і при цьому втягується живіт. Якщо людина страждає метеоризмом, то може швидко схуднути на розмір та навіть більше. Однак кількість жирових запасів в організмі залишиться колишньою.
 2. Активно поглинається і утилізується надлишкова рідина, що призводить до тимчасової втрати ваги.
 3. Після утилізації різних шкідливих речовин робота травної системи поліпшується. Безпосередньо на процеси ліполізу це не впливає, але метаболічні процеси нормалізуються, і це може стати причиною втрати пари кіло при великій масі тіла.
 4. Препарат здатний поглинути частину жирів, що знаходяться в їжі, але серйозного впливу на показник енергетичної цінності раціону це не справляє. Також слід зауважити, що приймати тривалий час активоване вугілля не можна.
 5. Дещо пригнічується апетит, хоча відбувається це не завжди. У мережі є багато відгуків людей, які не зазнали цього ефекту.

З огляду на все вищесказане, можна сміливо стверджувати, що в якості єдиного засобу боротьби із зайвою вагою активоване вугілля використовувати недоцільно. Набір маси відбувається в першу чергу не внаслідок наявності в кишковому тракті токсинів, а від надмірної кількості їжі. Блокувати калорії сорбент не здатний і не впливає на процеси ліполізу. Якщо ж ви дотримуєтеся низькокалорійної програми харчування, то застосовувати препарат в принципі можна.

Якщо ви вже почали вивчати наукову думку про використання активованого вугілля для схуднення, то маєте загальне уявлення про доцільність цього рішення. Ми також тільки що внесли своє зерно в обговорення даного питання. Однак в мережі часто зустрічаються «вугільні» дієтичні програми харчування, автори яких дають фантастичні обіцянки. Однак жоден учений нездатний точно спрогнозувати швидкість втрати ваги.

Швидкість схуднення залежить від великої кількості факторів, серед яких слід відзначити основні:

 1. Індивідуальні особливості організму людини, наприклад, наявність того чи іншого недугу.
 2. Спосіб життя – якщо ви проявляєте достатню фізичну активність та правильно харчуєтеся, то домогтися поставлених цілей буде значно простіше.
 3. Ступінь мотивації і зацікавленості в результатах – якщо ви твердо вирішили схуднути, то зможете вирішити це завдання.

Ми проаналізували велику кількість відгуків і можемо з повною впевненістю говорити, що препарат може вам допомогти тільки як допоміжний засіб.

Як застосовувати активоване вугілля для схуднення?

активоване вугілля для схуднення
Ми вже на початку статті говорили, що на сьогоднішній день створено багато методик використання препарату в період схуднення. Однак найкращі результати можуть бути отримані при використанні такої схеми:

 1. Перед початком використання сорбенту переконайтеся у відсутності протипоказань.
 2. Максимальна тривалість курсу становить десять днів. Після цього необхідно зробити паузу мінімум на тиждень. Пам’ятайте, що активоване вугілля у великих кількостях може порушити роботу травної системи.
 3. Слід обов’язково передбачити рекомендовані дозування.
 4. Необхідно пити додатково воду, так як рідина під час курсу утилізується досить швидко.
 5. Обов’язково стежте за своїм раціоном, уникаючи при цьому пряної, солоної і гострої їжі.
 6. Рекомендується приймати на курсі комплекси мікронутрієнтів. Однак тут думки фахівців розходяться, і деякі з них вважають, що краще вітаміни вживати після курсу вугілля.
 7. Якщо ви паралельно приймаєте інші лікарські препарати, то використовувати їх необхідно години за дві або навіть три до активованого вугілля.

Ми вже говорили, що кращі результати можуть бути отримані при використанні сорбенту на тлі низькокалорійних програм харчування. При цьому не варто забувати про важливість фізичної активності для схуднення. Якщо говорити про наукову думку про використання активованого вугілля для схуднення, то однозначного висновку тут немає. Деякі фахівці в області правильного харчування вважають, що препарат можна використовувати в рекомендованих дозах, нетривалими курсами. В результаті з організму будуть видалятися шкідливі речовини.

У той же час частина вчених упевнена в марності вугілля при схудненні. Це пов’язано з відсутністю впливу безпосередньо на процеси ліполізу. Якщо ж людина правильно харчується, то в організмі не накопичується велика кількість шкідливих речовин, і вони можуть бути утилізовані без вашої допомоги. Якщо у людини немає проблем зі здоров’ям, то організм легко може утилізувати ті токсини, які утворюються під час схуднення, навіть якщо вони змогли проникнути в кровотік.

Ми не станемо брати жодну зі сторін, адже напевно, істина десь посередині. Наше завдання полягало в тому, щоб донести до вас наявну наукову думку про використання активованого вугілля для схуднення. Рішення про доцільність застосування даного медпрепарату приймати тільки вам.

Більше про застосування активованого вугілля для схуднення дивіться у відео нижче:

«Автор, редактор» Інна 138 публікації
Мене звуть Інна мені 42 роки. Живу я в рідному місті Рівне, Україна. Я автор і редактор сайту Будь Здоров. Чому я вирішила завести свій блог про здоров'я, правильне харчування і корекції ваги? Не відкрию великої таємниці, сказавши, що це мені самій дуже цікаво, крім того, це та сфера, якою я займаюся ось уже 7 років, і вважаю, що маю певний досвід, яким сможу поділитися.